Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4398
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Ugość Brave Kids. Przyjdź na spotkanie informacyjne

Czwartek, 30 marca 2017, 11:28
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Ugość Brave Kids. Przyjdź na spotkanie informacyjne
Fot. użyczone
Organizatorzy zaplanowali trzy spotkania dla rodzin, które chciałyby gościć Brave Kids, jak również dla wolontariuszy. Odbędą się w dniach 5–7 kwietnia kolejno w Wałbrzychu, Szczawnie–Zdroju i Boguszowie–Gorcach. W tym roku Brave Kids przyjadą do Polski 17 czerwca. Do Wałbrzycha już po raz czwarty.

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, umożliwiający spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach i wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”. Przygotowują również niepowtarzalne spektakle, łącząc muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W czasie trwania projektu dzieci przez dwa tygodnie mieszkają w polskich domach. W tym roku Brave Kids przyjadą do Polski 17 czerwca. W Wałbrzychu i okolicach będą gościć już po raz czwarty.
– Dwa tygodnie z Brave Kids to dla rodzin goszczących zawsze wspaniała przygoda, pełna pozytywnych emocji. Niezwykłe jest to, że w tak krótkim czasie nawiązują się prawdziwe, mocne przyjaźnie. Dlatego gorąco zapraszam na spotkania informacyjne rodziny, które chciałyby gościć Brave Kids w tym roku, jak również wolontariuszy i osoby, które chciałyby wesprzeć projekt w inny sposób. Każda kolejna edycja poszerza grono przyjaciół Brave Kids – mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka Brave Kids w Wałbrzychu.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w Szczawnie-Zdroju – w środę 5 kwietnia, o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miejskiej (ul. Wojska Polskiego 4a). W czwartek 6 kwietnia rodziny spotkają się w Wałbrzychu – o godz. 17.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze. Natomiast w piątek 7 kwietnia w Boguszowie-Gorcach – o godz. 17.00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold” (ul. Traugutta 12g). Uczestnicy spotkań poznają szczegóły przebiegu projektu w tym roku. Obejrzą również filmy oraz zdjęcia z poprzednich edycji.

Projekt Brave Kids 2017 odbędzie się równolegle w pięciu miastach w Polsce, oprócz Wałbrzycha również we Wrocławiu (po raz ósmy), w Warszawie (po raz piąty), Przemyślu (po raz drugi) oraz w Białymstoku, który w tym roku debiutuje.

W 8. edycji weźmie udział w sumie 130 dzieci, reprezentujących 24 grupy i 20 krajów z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Tegoroczna edycja zakończy się wielkim spektaklem Brave Kids we wrocławskiej Hali Stulecia, 11 lipca. Na jednej scenie spotkają się wszyscy młodzi artyści, prezentując wspólnie przygotowane przedstawienie. Do tej pory, łącznie we wszystkich siedmiu edycjach, udział wzięło 1044 dzieci z 34 krajów. Gościło je 279 rodzin z 9 miast, a w organizacji pomagało 286 wolontariuszy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group