Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4388
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Ukradli i pobili

Sobota, 28 marca 2020, 6:30
Aktualizacja: Niedziela, 29 marca 2020, 9:38
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Ukradli i pobili
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy kryminalni, wspólnie z policjantami z Głuszycy, kilka godzin po zdarzeniu, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu wałbrzyskiego – 21–latka i 15–latka, którzy weszli do mieszkania swojego znajomego i zabrali mu sprzęt komputerowy warty kilka tysięcy złotych. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionej rzeczy, pobili 40–letniego pokrzywdzonego, który przeciwstawił się złodziejom.

W miniony wtorek na terenie Jedliny-Zdroju 21-latek i 15-latek weszli do mieszania swojego znajomego i widząc sprzęt komputerowy dobrej marki, postanowili go zabrać. 40- letni pokrzywdzony natychmiast zareagował na ich zachowanie, jednak sprawcy nie zamierzali zrezygnować ze swojego planu. Następnie, aby utrzymać się w posiadaniu sprzętu, zaczęli uderzać pięściami i kopać bezbronnego jedlinianina, a następnie uciekli ze skradzionym mieniem.

W wyniku zeznań pokrzywdzonego oraz uzyskanego wizerunku, funkcjonariusze zaledwie kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej i odzyskali w całości skradziony sprzęt. W tracie zatrzymania 15-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Drugi ze sprawców został osadzony w policyjnym areszcie.

Wobec 21-latka sąd zastosował dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszych losach 15-latka zadecyduje sąd rodzinny, który za ten czyn może umieścić nieletniego sprawcę czynu karalnego w Zakładzie Poprawczym do ukończenia przez niego 21 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
4
36%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group