Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4537
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ukraińscy tancerze wystąpią w wałbrzyskim teatrze

Poniedziałek, 25 października 2010, 12:04
Aktualizacja: 12:04
Autor: Sven
Wałbrzych: Ukraińscy tancerze wystąpią w wałbrzyskim teatrze
Fot. organizatorzy
W najbliższą środę o godzinie 19.00 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu wystąpi zespół tancerzy z Ukrainy – „Prolisok”.

Zespół powstał w 1970 roku w Kirowogradzie. Tworzyło go dwudziestu mężczyzn. Po raz pierwszy wystąpili 9 maja tego samego roku uświetniając 25. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Zespół się powiększył, dba także o kształcenie młodzieży. Liczy stu dwudziestu tancerzy. Do tej pory stworzyli sto spektakli inspirowanych folklorem. W Wałbrzychu wystąpią w siedemdziesięcioosobowym składzie.

Od 1972 roku kierownikiem artystycznym zespołu jest profesor Anatolij Korotkow. W tym czasie zespół występował na wielu festiwalach w całej Europie, między innymi: Belgii, Niemczech, Rosji, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Grecji. Poza Europą, także w Maroku i Japonii. W trakcie obecnej trasy koncertowej wystąpił już we Wrocławiu, we wtorek zatańczy w Kudowie – Zdroju, a w środę w Wałbrzychu.

Mecenat nad przedsięwzięciem sprawuje Marek Łapiński – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Za wszystko płaci Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, dlatego wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest rezerwacja wejściówek. Można to zrobić dzwoniąc pod numer: 74/ 664 96 95.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group