Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5150
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: UMWD komentuje słowa parlamentarzystów

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 14:59
Aktualizacja: 15:00
Autor: red
Wałbrzych: UMWD komentuje słowa parlamentarzystów
Fot. red
Komentarz UMWD do konferencji prasowej PO dotyczącej Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, po raz kolejny już, jest politycznie wykorzystywany przez przedstawicieli Platformy Obywatelskiej. To ponownie wypowiedzi obliczone na polityczny zysk, wynikający z bezwzględnej krytyki Szpitala, dyrekcji placówki, personelu oraz Urzędu Marszałkowskiego. Na partyjnej konferencji padło szereg sformułowań wypowiedzianych po to, aby potęgować krytyczne opinie o Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego, destabilizować placówkę i wywoływać u pacjentów obawy i strach. Przy poprzednich wystąpieniach przedstawicieli PO zwracaliśmy uwagę, że Szpital nie potrzebuje polityki.

Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu jest jednym z największych szpitali wojewódzkich na Dolnym Śląsku i największą placówką w południowej części regionu, niosącą pomoc pacjentom zmagającym się z Covid-19. Pacjenci są pod stałą opieką personelu pracującego w Szpitalu. Placówka cały czas działa stabilnie, hospitalizuje ponad 550 pacjentów na kilkunastu oddziałach, w tym również posiada 110 miejsc covidowych. Szpital prowadzi szczepienia przeciw koronawirusowi, wykonuje u pacjentów testy przesiewowe, udziela pomocy interwencyjnej na SOR-ze oraz w specjalistycznych poradniach. Obecna dyrekcja Szpitala, począwszy od sierpnia ubiegłego roku, pozyskała kilkudziesięciu nowych pracowników – lekarzy specjalistów, personel pielęgniarski oraz pracowników niemedycznych.

Można odnieść wrażenie, że nieustanne, polityczne atakowanie Szpitala, jego dyrekcji oraz Urzędu Marszałkowskiego jest próbą odwrócenia uwagi od negatywnych wyników kontroli przeprowadzonej w placówce, dotyczących zwolnionego z pracy dra Romana Szełemeja, które w rezultacie są dzisiaj przedmiotem postępowania w Prokuraturze.

Już w listopadzie ubiegłego roku odpowiedzieliśmy na prośbę spotkania, dotyczącego sytuacji w Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski odpowiadający za ochronę zdrowia oraz wicemarszałek Grzegorz Macko spotkali się z Panią Senator Agnieszką Kołacz-Leszczyńską oraz Panią Poseł Izabelą Mrzygłocką.

Transparentny i bezpośredni dialog ma wartość, natomiast polityczne konferencje prasowe, które opierają się na braku konkretnych informacji, a na celu mają jedynie bezwzględną krytykę, nie są przejawem troski o dobro mieszkańców Dolnego Śląska.

Michał Nowakowski

Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Twoja reakcja na artykuł?

12
60%
Cieszy
2
10%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
4
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group