Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czarnym Borze

Czwartek, 14 września 2017, 6:41
Aktualizacja: 9:42
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Czarny Bór: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czarnym Borze
Fot. organizatorzy
Biblioteka i Centrum Kultury w Czarnym Borze wraz z Gminą Czarny Bór otwierają Uniwersytet Trzeciego Wieku. 14 i 15 września w budynku Biblioteki w Czarnym Borze odbędą się dni otwarte, a uroczysta inauguracja roku akademickiego już za dwa tygodnie, 30 września.

- Pomysł zrodził się 2-3 lata temu. W naszej gminie mamy dwa stowarzyszenia seniorów, jedno w Witkowie i drugie w Czarnym Borze, ale zależy mi, żeby zaktywizować również ludzi w pozostałych miejscowościach. Chciałem, żeby dostęp do oświaty miała nie tylko młodzież, ale również osoby starsze. Dzięki takim zajęciom będą one mogły łatwiej poruszać się wśród pojawiających się nowości – mówi Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.

Zajęcia prowadzić będą m.in. wykładowcy z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczyciele i praktycy. Dokładna tematyka zależeć będzie od wyboru przez uczestników grup zainteresowań. Poza kilkoma określonymi przez władze UTW zapisane osoby mogą zgłaszać własne propozycje. Dopiero wtedy powstanie dokładny harmonogram.
- Tematyka proponowana przez nas to m.in. diabetologia, zdrowe odżywianie i etyka. Cześć zajęć będzie odbywała się tylko w weekendy, część w tygodniu. Poza zajęciami w Centrum Kultury będą organizowane również wyjazdy i zajęcia na świeżym powietrzu – mówi Renata Chruszcz, dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Zapisy na UTW w Czarnym Borze trwają. W zajęciach może uczestniczyć każdy, kto skończył 50 lat i wypełni deklarację uczestnictwa. Więcej informacji można uzyskać podczas dni otwartych 14 i 15 września (w godzinach od 10.00 do 18.00) lub pod numerem telefonu 74 8450 242.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group