Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5037
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Upadek paralotniarza

Wtorek, 27 lipca 2021, 14:45
Aktualizacja: 14:48
Autor: red
REGION: Upadek paralotniarza
Fot. Piotr Błachnik/Grupa Sudecka GOPR
W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy Sudeckiej GOPR. Niemniej niezmiennie pod względem ilości wypadków dominują dni weekendowe, o czym mogliśmy się przekonać w minioną sobotę.

Około 10:50 ratownicy otrzymali zgłoszenie o upadku paralotniarza z wysokości 8 metrów bezpośrednio na pole nieopodal dawnego startowiska w Nowym Siodle. Do zdarzenia niezwłocznie wyjechali ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu. Po dotarciu do poszkodowanego i zabezpieczeniu urazów, paralotniarza przekazano załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - HEMS Wrocław.

Niemal w tym samym czasie ratownicy ze stacji w Międzygórzu wyjechali do wypadku rowerzysty, który miał miejsce na Pętli Międzygórze / Singletrack Glacensis. Po zaopatrzeniu urazów rowerzysta został ewakuowany z trasy i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego pod dyżurką w Międzygórzu.

Ratownik będący prywatnie z rodziną w Masywie Trójgarbu natrafił na dziewczynkę z rodziną, która doznała urazu kończyny dolnej. Zaopatrzył uraz, dzięki czemu nie była potrzebna interwencja ratowników ze stacji w Wałbrzychu, a rodzina mogła kontynuować wycieczkę.

O 13:29 ratownicy z Międzygórza kolejny raz zostali zadysponowani do zdarzenia, tym razem w Górach Złotych, gdzie turystka z Czech zasłabła na szlaku. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy wsparli działania prowadzone przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

O 13:30 także ratownicy z Wałbrzycha kolejny raz wyjechali do wypadku, tym razem do Srebrnej Góry. W wyniku upadku rowerzysta doznał m. in. poważnych urazów twarzoczaszki i złamania kończyny górnej. Poszkodowanego przekazano ZRM na Przełęczy Srebrnej.

W czasie prowadzenia działań w Srebrnej Górze, drugi zespół ratowników z Wałbrzycha wyjechał do wypadku w Masywie Ślęży, gdzie turystka w wyniku upadku doznała otwartego złamania kości w okolicy nadgarstka.

Kilka minut po godzinie 15.00 ratownicy dyżurujący w Karłowie otrzymali zgłoszenie o upadku z drabiny mężczyzny przy Schronisku na Szczelińcu. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu wywiadu, mężczyzna odmówił udzielenia dalszej pomocy.

Ósme, ostatnie tego dnia, zdarzenie miało miejsce w Masywie Czarnej Góry. Mężczyzna w wyniku upadku doznał kontuzji lewego podudzia. Po zaopatrzeniu urazu, mężczyznę ewakuowano i przekazano ZRM na terenie Czarna Góra Resort.

Źródło: Grupa Sudecka GOPR

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group