Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3448
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Upamiętnili rocznicę Konstytucji

Poniedziałek, 6 maja 2024, 11:34
Aktualizacja: 12:56
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Upamiętnili rocznicę Konstytucji
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja 3–go Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją regulująca ustrój prawny w ówczesnej Polsce.

Tradycyjnie w tym dniu przedstawiciele Samorządu Terytorialnego Miasta Jedlina-Zdrój oraz organizacji i stowarzyszeń działających na terenie miasta złożyli kwiaty na Obelisku Miejskim przy Skwerze Wolności upamiętniając to historyczne wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych mieszkańców oraz odśpiewania Hymnu Narodowego i podniesienia flagi państwowej w asyście pocztu sztandarowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta powiedział, że nie powinniśmy traktować tego dnia obojętnie, m.in. ze względu na to jak zmieniła się nasza rzeczywistość w ciągu ostatnich kilku lat. Podkreślił szczególne znaczenie słowa wolność. Konstytucja 3 maja stanowiła, że to właśnie wolność, równość wobec prawa i tolerancja stały się fundamentem rozwoju Polski.

Po zakończeniu głównej części uroczystości w Kościele przy ul. Jana Pawła II odbył się Koncert Tria fortepianowego KREATIV, a następnie w Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju oraz występ chóru pod kierownictwem Bogdana Osowskiego i wernisaż wystawy Violetty Mikłas „Zatrzymane wrażenia”.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
5
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group