Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5460
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Uratowali desperata

Wtorek, 10 sierpnia 2021, 10:30
Aktualizacja: 15:31
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Uratowali desperata
Fot. KMP Wałbrzych
Wracali z działań na terenie powiatu świdnickiego, kiedy w Świebodzicach zauważyli młodego mężczyznę z założona pętlą na szyi, który próbuje przywiązać sznur do barierek odgradzających koryto rzeki.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 19:00. Funkcjonariusze wykonywali czynności służbowe na terenie sąsiedniego powiatu. W pewnym momencie - jadąc ulicą Ofiar Oświęcimskich w Świebodzicach - zauważyli mężczyznę, który miał już założoną pętlę na szyi. Drugą część sznura próbował natomiast przywiązać do barierek odgradzających drogę od rzeki Pełcznica. Policjanci zatrzymali samochód, podbiegli do desperata i w ostatnim momencie zdołali go chwycić. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Funkcjonariuszom szybko jednak udało się odciągnąć świebodziczanina od miejsca zagrożenia na drugą stronę ulicy.

Mężczyźnie następnie zapewniono odpowiednią pomoc przedmedyczną. Funkcjonariusze udzielili wsparcia także matce, która poszukiwała swojego syna i również pojawiła się na miejscu zdarzenia. Wzruszona kobieta nie kryła podziwu i wyraziła ogromną wdzięczność wobec policjantów. W efekcie tych działań wałbrzyscy funkcjonariusze kryminalni uratowali życie młodego mieszkańca Świebodzic. Gdyby nie ich szybkie działanie, mogłoby dojść do tragedii.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
2
14%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
64%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group