Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5233
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Uratowali życie zaginionemu

Środa, 12 czerwca 2024, 13:49
Aktualizacja: 13:50
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Uratowali życie zaginionemu
Fot. KPP Kamienna Góra
Wczoraj (wtorek, 11 czerwca) po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny w wieku 50 lat, w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze został ogłoszony alarm I kat. dla całej jednostki.

Pierwsze czynności poszukiwawcze zostały skierowane w stronę Góry Parkowej, gdzie funkcjonariusze skupili się głównie na szybkości podjętych działań.

Po pewnym czasie na polanie w zaroślach policjanci z Wydziału Kryminalnego wraz z dzielnicowym znaleźli leżącego, nieprzytomnego 50-latka. Natychmiast udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego.
Po sprawdzeniu jego funkcji życiowych ułożyli go w pozycji bezpiecznej.

Na miejsce przybyła kolejna grupa policjantów, wśród których był sierż. szt. Igor Maciołek pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Lubawce jako dzielnicowy. Policjant ukończony ma kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, w związku z czym po ustaleniu, że mężczyzna ma słabo wyczuwalny puls oraz oddech, przystąpił do udrożnienia jego dróg oddechowych poprzez umieszczenie w jego jamie ustnej rurki ustno- gardłowej, czym ustabilizował jego oddech.

Do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego sierż. szt. Maciołek monitorował funkcje życiowe 50-latka. Mężczyzna został przewieziony do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, gdzie w dalszym ciągu trwała walka o jego życie.
Natychmiastowa reakcja i sprawne działanie policjantów najprawdopodobniej uratowały życie mężczyźnie. Gdyby pomoc nie przyszła na czas, mogłoby dojść do tragedii.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group