Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5649
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uratowany kos

Wtorek, 24 maja 2022, 8:31
Aktualizacja: 12:02
Autor: red
Wałbrzych: Uratowany kos
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W swojej codziennej pracy strażnicy z Eko – patrolu Straży Miejskiej w Wałbrzychu, udzielają pomocy wielu dzikim i domowym zwierzętom.
- Teraz w okresie lęgowym ptaków odnotowujemy dużą ilość zgłoszeń dotyczących piskląt, które wypadły z gniazda. Najczęściej w takich przypadkach interwencja człowieka nie jest potrzebna. Jeżeli ptak nie jest ranny to zapewne w pobliżu czuwa matka, która dokarmia malucha. W takiej sytuacji strażnicy zabezpieczą pisklę przenosząc w bezpieczne miejsce z dala od ulicy, czy chodnika - informują strażnicy.

Tym razem sytuacja była jednak inna. Po otrzymaniu zgłoszenia o pisklaku znajdującym się w studzience okienka piwnicznego w jednym z budynków w dzielnicy Piaskowa Góra, strażnicy podjęli decyzję, że malucha należy zabezpieczyć i przekazać pod opiekę specjalistów. I tak mały kos trafił pod opiekę fundacji Dzika Nadzieja z Jedliny–Zdroju i dołączył do innych ptasich podopiecznych tej fundacji. Fundacja Dzika Nadzieja to miejsce, które nigdy nie odmawia pomocy zwierzętom.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
3
23%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group