Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uroczyste obchody

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 6:39
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2019, 7:53
Autor: JAZ
Wałbrzych: Uroczyste obchody
Fot. JAZ
18 sierpnia w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody związane z świętem Wojska Polskiego.

W uroczystościach wzięło udział wielu przedstawicieli polityki z Posłami na Sejm Rzeczpospolitej na czele. Wśród uczestników byli między innymi Ireneusz Zyska, Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Maciej Badora. Władze miasta reprezentował prezydent Roman Szełemej. Gościem uroczystości był również biskup Ignacy Dec. Nie mogło oczywiście zabraknąć górniczej orkiestry z Wałbrzycha oraz żołnierzy, kombatantów, przedstawicieli środowisk ze służb mundurowych. Poczty sztandarowe wszystkich gości, okalały Pomnik Niepodległości w Wałbrzychu.

Wszystko zaczęło się uroczystą mszą świętą w Kościele Aniołów Stróżów, skąd procesja sztandarów i gości przeszła pod Pomnik Niepodległości. Przy akompaniamencie orkiestry zebrani ustawili się wokół pomnika.
- Dziękuję prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi za możliwość zorganizowania tak podniosłej uroczystości, szczególnie, że dzisiaj odbywał się tutaj półmaraton. Wałbrzych jest jednak miastem, który wydaje się być najbardziej patriotycznym z całej diecezji. Często spotykamy się tu pod pomnikiem, na którym wyryte jest Bóg, Honor, Ojczyzna. To bardzo ważne żeby takie tradycje szanować i kultywować - mówił biskup Ignacy Dec

Prezydent Roman Szełemej zwrócił natomiast uwagę, że należy szanować wysiłek żołnierzy z tamtej wojny, która była jakże ważna dla historii nie tylko naszego kraju, ale i całego świata. Po przemówieniach, przybyli goście, poczty sztandarowe złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem. Został odegrany hymn państwowy i pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

7
44%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
7
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group