Środa, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3753
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Piątek, 15 października 2010, 7:38
Aktualizacja: 7:39
Autor: red
REGION, Głuszyca: Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej
Fot. Urząd Miasta w Głuszycy
Dzień wyjątkowy – zarówno dla pracowników oświaty, jak i uczniów. Zdominowany przez szkolne akademie, zakończył się uroczystą galą, na której burmistrz Głuszycy Wojciech Durak uhonorował zarówno nauczycieli, jak i najlepszych uczniów.

W głuszyckich szkołach odbyły się uroczyste akademie, podczas których najmłodsi adepci nauki zostali przyjęci w poczet uczniów. Dla pierwszoklasistów była to bardzo podniosła chwila, przyrzeczenie bowiem składali z ogromnym przejęciem w głosie.

Pracownicy oświaty oraz stypendyści przybyli do Centrum Kultury na uroczystą galę przygotowaną przez Zespół Szkół w Głuszycy i Urząd Miejski. Podczas uroczystości Wojciech Durak, burmistrz Głuszycy, wyróżnił dyrektorów i nauczycieli głuszyckich placówek oświatowych, wręczając im nagrody za osiągnięcia zawodowe. Wyróżnieni zostali: Magdalena Styś-Kruszelnicka, Roman Rozmarynowski, Ewa Dorosz, Jadwiga Szewczyk, Iwona Wiśniewska, Dorota Hałas, Aneta Musik, Dorota Femiak, Renata Tarasiuk, Danuta Rozmarynowska i Wiesław Kmiecik.

Burmistrz, dziękując nauczycielom za ich codzienną pracę i poświęcenie, zapewnił jednocześnie, że nadal będzie dbał o głuszycką oświatę, nie szczędząc środków na to, aby uczniowie kształcili się w jak najlepszych warunkach. Najlepszym uczniom wręczył stypendia naukowe i sportowe. Otrzymali je - z SP 1: Kacper Jurewicz, z SP 2: Iwona Szczerska i Ewa Sakowicz; z SP 3, Sara Chmiel, Laura Holweg, Szymon Kaczmarek, Michał Literski, Mateusz Łazanowski, Małgorzata Mucha, Paulina Pepera, Michalina Swoboda, Wojciech Wojnowski, w tym za osiągnięcia sportowe - Natalia Bielecka, Kamil Gulka, Michał Gluza, Klaudia Jagura, Dorota Lepietuszko, Mateusz Misiak, Bartłomiej Mięgoć, Kacper Majchrowski, Sara Nowak, Kacper Papieski, Kinga Przybyło, Szymon Ręczkowski, Mikołaj Sosnowski, Marta Walkowicz, Bartosz Wojciechowski, Eliza Załęska; z Gimnazjum Publicznego: Sara Adasiak, Izabela Chałupa, Olga Fąferko, Adam Danel, Daria Fedoronok, Jagoda Hiszpańska, Karolina Jurewicz, Paulina Kocik, Justyna Kaczmarczyk, Kamil Lesień, Robert Mazelle, Natalia Skoczyłas, Jakub Skowron, Bartosz Skrabka, Kamil Szachta, Maja Skowron, Mateusz Skrabka, Natalia Winiarska, Beata Wodyk oraz Amadeusz Rolka z Zespołu Szkół w Głuszycy.

Uroczystą przysięgę złożyły również nauczycielki, które w tym roku uzyskały stopień nauczyciela mianowanego. Głos zabrali również: Stanisław Michalik, wskazując na odpowiedzialną rolę nauczyciela oraz ks. Molenda, który złożył nauczycielom życzenia. Po części oficjalnej wystąpił kabaret z głuszyckiego Zespołu Szkół z przedstawieniem ,,Obyś cudze dzieci uczył”. Uroczystości zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Głuszycy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group