Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uroczystości odpustowe Patronki Wałbrzycha

Sobota, 16 września 2017, 12:51
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Uroczystości odpustowe Patronki Wałbrzycha
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Mszą św. odpustową w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu zakończyły się obchody „Jerycha różańcowego i nowenny”.

O godzinie 18.00, w piątek 15 wrześnie rozpoczęła się msza św. odpustowa z udziałem Wałbrzyskiej Kapituły Kolegiackiej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Ignacy Dec, biskup świdnicki. Do Wałbrzycha przyjechali również duchowni z czeskiej miejscowości Police nad Metuji z ks. Marianem Lewickim, polskim kapłanem służącym w tamtejszej parafii. Po mszy św. figura Matki Bożej Bolesnej wyruszyła w uroczystej procesji przy akompaniamencie orkiestry górniczej z kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów do położonego niedaleko Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

15 września to w Kościele Katolickim święto Matki Bożej Bolesnej. Dla wałbrzyszan jest to szczególne wydarzenie, gdyż M.B. Bolesna jest Patronką Miasta Wałbrzycha. W tym roku uroczystości odpustowe poprzedziło tygodniowe „Jerycho różańcowe i nowenna”. Modlitewne czuwanie rozpoczęło się w sobotę, 9 września.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group