Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3291
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Urodziny Ulicy Poznańskiej

Niedziela, 11 czerwca 2017, 8:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 9:24
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Urodziny Ulicy Poznańskiej
Fot. Robert Bajek
Spacer historyczny, konkursy, pokazy, prelekcje, gry, zabawy i urodzinowy tort – to elementy zorganizowanych wczoraj przez Biuro ds. Rewitalizacji Miasta i Partnerstwo Lokalne Urodzin Ulicy Poznańskiej.

Obchody rozpoczął spacer historyczny po Podgórzu. Trasę spaceru i wiele ciekawych informacji na temat tej dzielnicy zapewnił przewodnik, pasjonat historii - Mateusz Mykytyszyn - Prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless. Po spacerze nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych na Urodziny Ulicy Poznańskiej gości, nie zabrakło też urodzinowego tortu, kiełbasek z grilla, waty cukrowej i dobrej muzyki.

W ramach imprezy organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: pokazy GOPR - udzielanie pierwszej pomocy, poszukiwania z psem-ratownikiem, specjalistyczne samochody, prelekcje i konkursy wiedzy historycznej, konkursy sportowe, konkurs plastyczny - "Ulica Poznańska oczami dziecka", gry uliczne, był też pokaz fryzur i makijażu, wystawa "Podgórze na starej pocztówce", było malowanie twarzy oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Warto zaznaczyć, że zapoczątkowane w ubiegłym roku niecodzienne lekcje historii połączone z odkrywaniem tajemnic każdej z sześciu rewitalizowanych dzielnic będą kontynuowane a w każdej dzielnicy odbędą się urodziny wyznaczonej ulicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group