Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2672
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: US Szczawno Zdrój rozegrany

Wtorek, 9 października 2018, 9:46
Aktualizacja: 9:49
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: US Szczawno Zdrój rozegrany
Fot. użyczone
W miniony weekend na szczawieńskich kortach rozegrano ostatni turniej cyklu Szczawieński Wielki Szlem.

Zmagania toczyły się przez cały sezon letni rozgrywając wzorem prawdziwego Wielkiego Szlema 4 turnieje – kwiecień Australian Zdrój, maj – Roland Szczawno, czerwiec – Wimbledon Zdrój i ostatni US Szczawno. Dzieci oprócz nagród za poszczególne turnieje zbierały punkty do klasyfikacji generalnej, a po ostatnich zawodach cyklu wyłoniono triumfatorów całej zabawy.

US Szczawno tak jak pozostałe turnieje rozgrywany był w czterech kategoriach: niebieska, czerwona, pomarańczowa oraz zielona. Każda z kategorii regulaminowo dostosowana jest do wieku oraz umiejętności dzieci.

W kategorii niebieskiej pierwsze miejsce wywalczył Kajetan Kosiński przed Iwo Hupałą oraz Ignacym Mataczyńskim (wszyscy KT Szczawno Zdrój). Pośród „czerwonych” triumfował Beniamin Babczyński z STZ Polkowice przed Martyną Dudą z TOP Tenis Lubin i Filipem Nowakiem z STZ Polkowice. U „pomarańczowych” rywalizacja toczyła się dwutorowo. W turnieju A najlepszy był Adam Łukasiewicz z GTT Głogów, drugie miejsce wywalczył Szymon Adamczyk z TOP TENIS Lubin, a trzecie Kamila Łęska z GTT Głogów. W turnieju B „pomarańczowych” najlepszy był Marcel Gołębiowski przed Laurą Głód i Aleksandrą Winsz (wszyscy KT Szczawno Zdrój). W najstarszej kategorii zielonej (do lat 10) wygrała Oliwia Dróżdż KT Szczawno przez Michałem Nadałą GTT Głogów i Nadią Ptak AS Wrocław.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group