Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3125
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Ustalono przyczynę katastrofy w Świebodzicach

Środa, 27 grudnia 2017, 11:47
Aktualizacja: 16:52
Autor: red
REGION, Świebodzice: Ustalono przyczynę katastrofy w Świebodzicach
Fot. archiwum
Do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy wpłynęła opinia zespołu biegłych badających przyczyny katastrofy budowlanej jaka miała miejsce w dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świebodzicach przy ul. Krasickiego 28, w wyniku której zginęło sześć osób.

Z opinii wynika, że przyczyną katastrofy był wybuch gazu w mieszaniu znajdującym się na pierwszym piętrze budynku, zajmowanym przez 59-letniego Mirosława K., który jest jedną ze śmiertelnych ofiar tego zdarzenia. Podczas sekcji zwłok na ciele Mirosława K. jako jedynej z ofiar ujawniono ślady poparzeń, co wskazywało, że znajdował się on najbliżej epicentrum wybuchu.

W mieszkaniu należącym do Mirosława K. z instalacji gazowej znajdowała się tylko kuchenka wraz z przyłączem. Z uwagi na całkowicie zniszczenie instalacji gazowej, biegli nie byli w stanie ustalić, czy do rozszczelnienia instalacji gazowej doszło samoistnie czy w wyniku działań człowieka.

Na rozmiary katastrofy wpływ miał także wiek i konstrukcja budynku. Biegli stwierdzili także, że stan budynku przed zdarzeniem nie stwarzał zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkających w nim osób.

W toku dalszego postępowania będzie badana kuchenka gazowa, która znajdowała się w mieszkaniu Mirosława K. oraz będzie sprawdzane, jak w rzeczywistości wyglądały przeglądy techniczne przeprowadzane w budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group