Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2714
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uwaga kierowcy – zamknięcie ul.Nałkowskiej i Hirszfelda w Wałbrzychu

Wtorek, 7 marca 2017, 8:35
Aktualizacja: Środa, 8 marca 2017, 8:07
Autor: red
Wałbrzych: Uwaga kierowcy – zamknięcie ul.Nałkowskiej i Hirszfelda w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Rozpoczynają się pierwsze roboty w ramach rozbudowy ulicy Nałkowskiej i ulicy Hirszfelda w Wałbrzychu – etap I. W związku z prowadzoną przez Skanska inwestycją od środy (8.03) planowane jest zamknięcie ulicy Nałkowskiej i ulicy Hirszfelda.

Zmiany w organizacji ruchu

W środę (8.03) planowane jest zamknięcie ulicy Nałkowskiej i ulicy Hirszfelda. Etap 1B (dokładny zakres zamknięcia widoczny na mapie). Odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu kołowego i pieszego. W związku z tym wyznaczona została trasa objazdu ulicami: Broniewskiego, Długą , Makuszyńskiego. Miejsce postoju autobusu szkolnego przesunięte zostanie poza teren budowy (ok. 50 m dalej od istniejącego przystanku). W związku z przebudową prosimy mieszkańców o przestawienie samochodów zaparkowanych na odcinku zamknięcia. W ramach inwestycji planowane są cztery etapy zamknięć. O kolejnych zamknięciach i zmianach organizacji ruchu powiadomimy w kolejnych komunikatach.

Zakres prac

Rozpoczynają się pierwsze roboty w ramach budowy: „Rozbudowa ulicy Nałkowskiej i ulicy Hirszfelda w Wałbrzychu – etap I” na zlecenie ZDKIUM w Wałbrzychu. Zakres prac będzie obejmował wymianę konstrukcji drogi wraz z nową nawierzchnią, przebudowę i remont nawierzchni chodników i ciągów pieszo-rowerowych, parkingów, zatok autobusowych, wykonanie oświetlenia ulicznego, wykonanie kanalizacji deszczowej. Roboty o wartości ponad 3,5 mln zł netto Skanska realizuje na zlecenie ZDKIUM w Wałbrzychu. Na wykonanie prac przewidziano 38 tygodni.

W tym samym czasie prowadzone będą również odrębne prace prowadzone przez Gestorów sieci (WPWiK, TAURON, Zakład Gazowniczy, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej).
- Roboty prowadzone w pasie drogowym lub jego bezpośrednim sąsiedztwie należą do grupy prac szczególnie niebezpiecznych ze względu na duże zagrożenie dla osób wykonujących pracę oraz dla postronnych uczestników ruchu. Dlatego też kierowców, pasażerów i mieszkańców okolic prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót – apeluje Skanska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group