Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Uwaga pasażerowie – opóźnienia w kursowaniu pociągów

Piątek, 16 października 2009, 17:05
Aktualizacja: 17:33
Autor: Dominika Krawczyk
Atak zimny spowodował uszkodzenia linii kolejowych na wielu odcinkach. Pociągi mają kłopoty z przejechaniem, występują także liczne opóźnienia.

Pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych i PKP Energetyka pracowali całą dobę przy usuwaniu utrudnień. - Informuje biuro prasowe PKP - Przerwy w ruchu ze względu na wciąż padający śnieg występują jeszcze na niektórych odcinkach w woj. małopolskim, śląskim i dolnośląskim.

Częste są opóźnienia pociągów nawet do kilkudziesięciu minut. - Jechałam wczoraj na zajęcia do Wrocławia i pociąg spóźnił się ponad godzinę – opowiada Agnieszka, studiująca we Wrocławiu.

PKP zapewnia na dworcach z największym opóźnieniem bezpłatne ciepłe napoje – kawę i herbatę. Oczekujący pasażerowie mogą napić się ich w Krakowie Głównym, Żywcu, Bielsko-Białej, Katowicach, Jeleniej Górze, Wrocławiu Głównym i Warszawie Centralnej.

Wciąż występują przerwy w ruchu kolejowym, problemy są w przejazdach przez województw małopolskie, śląskie i dolnośląskie gdzie awarie usuwane są na odcinkach Piechowice - Szklarska Poręba i Rębiszów - Gryfów Śląski.

O opóźnieniach i trudnościach dowiedzieć się można przed planowaną podróżą pod numerami 0 801 022 007 lub 22 19436 .

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group