Zalogowanych: 5

Siemianowice: Victoria przywozi komplet z Siemianowic

Niedziela, 31 października 2010, 18:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 listopada 2010, 16:49
Siatkarze Victorii pokonali w Siemianowicach miejscowego Górnika 3–1. Po przegranym pierwszym secie nic nie zapowiadało końcowego triumfu wałbrzyszan.

Wałbrzyszanie jechali do Siemianowic po komplet punktów, bowiem Górnik Siemianowice zamyka tabelę.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Później do głosu zaczęli dochodzić miejscowi, którzy wypracowali kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do końca. Mimo ambitnej postawy siatkarzy z Wałbrzycha w końcówce seta, tę partię wygrał Górnik 25-23.

Drugi set znów zaczął się od wymiany punkt za punkt. Później nerwy opanowali nasi siatkarze i mozolnie wypracowywali przewagę. Kluczowe momenty tego seta miały miejsce, kiedy Victoria odskoczyła najpierw na 5, a następnie na siedem punktów i dowiozła zwycięstwo do końca. 18-25 dla Victorii.

Trzeci set był niezwykle wyrównany. Gra toczyła się niemal punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie przewagi i o końcowym zwycięstwie naszych siatkarzy zadecydowało większe doświadczenie. 24-26 dla Victorii.

Czwarta, i jak się okazało ostatnia partia, zaczęła się znakomicie dla wałbrzyszan. Uzyskali oni wyraźną punktową rezerwę, a z gospodarzy uszło powietrze i Victoria już do końca spokojnie kontrolowała seta, by ostatecznie go wygrać 25-14 i cały mecz 3-1.

Górnik Siemianowice – Victoria Wałbrzych 1-3 (25-23, 18-25, 24-26, 14-25)

Victoria: Tomiałowicz, Maziakowski, Kurzawiński, Leński, Wierzbicki, Lenart, Jurczyński, Gajek (k), Król, Zieliński, Olszewski, Ostapiuk (libero)