Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 4013
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Votum, bo warto zaufać

Środa, 2 września 2009, 7:06
Aktualizacja: 7:07
Autor: Dominika Krawczyk
REGION: Votum, bo warto zaufać
Fot. Daniel Wawryniewicz
Wśród rożnego typu fundacji pomagających potrzebującym, jedna wyróżnia się szczególnie, bo oprócz pomocy, stara się również edukować tak, by zapobiec kolejnym wypadkom.

Fundacja Votum jest organizacją pożytku publicznego, którą wałbrzyszanie kojarzyć mogą z akcją ,,Bezpieczna Droga Do Szkoły” przeprowadzana co roku w szkołach. - Fundacja zajmuje się pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych oraz osobom z uszkodzeniami neurologicznymi, tak wrodzonymi jak i nabytymi - informuje Anna Jagodzińska, członek zarządu.

- Poza tym organizujemy akcje społeczne takie jak Ogólnopolska Akcja Oddajemy Krew czy Bezpieczna Droga Do Szkoły. Podczas tej akcji dzieci klas 1-4 uczą się, jak poruszać się po drodze, jak być widocznym na niej oraz jakie zagrożenia mogą je tam spotkać – wyjaśnia.

Fundacja organizuje też i finansuje zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz lekarstw niezbędnych dla ratowania zdrowia lub życia ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. – Codziennie wpływa do nas bardzo dużo wniosków o wsparcie finansowe osób znajdujących się w trudnej sytuacji – informuje Anna Jagodzińska. - Takie wnioski staramy się rozpatrywać na bieżąco, wybierając osoby, które potrzebują rehabilitacji, leczenia czy sprzętu ortopedycznego. Mam tu na myśli szczególnie osoby poszkodowane w wyniku wypadków komunikacyjnych lub z uszkodzeniami neurologicznymi – dodaje.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group