Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3504
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: W Boguszowie–Gorcach skonsultują nowe nazwy

Czwartek, 23 lutego 2017, 17:03
Aktualizacja: 17:08
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: W Boguszowie–Gorcach skonsultują nowe nazwy
Fot. red
Zanim radni z Boguszowa–Gorc podejmą uchwałę w sprawie nazw ulic wytypowanych do zmiany w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną, przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne z mieszkańcami miasta.

Formularz ankiety konsultacyjnej można pobrać i złożyć w terminie od 3 do 17 marca w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach, w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. przy ul. Świerczewskiego 46 oraz u zarządców przy ul: Grunwaldzkiej 5 i Reymonta 17, w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka 7 oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej - CK w Boguszowie wraz z filiami przy ul: Przodowników Pracy 6, Reymonta 4, Żeromskiego 35, Kosynierów 81 oraz Traugutta 12g w CKK „Witold”.

Ankieta dostępna będzie również w wersji elektronicznej na stronie internetowej gminy (www.boguszow-gorce.pl).
Ponadto 14 marca (wtorek) o godz. 17.00 w MBP-CK Pl. Odrodzenia 4 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Boguszowa-Gorc.

Ustawa dekomunizacyjna nakazuje samorządom dokonać zmian nazewnictwa do 2 września 2017 roku. Weryfikacja ulic, dróg czy placów upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny albo w inny sposób taki ustrój propagujący, nie jest prostym zadaniem, dlatego Instytut Pamięci Narodowej udziela gminom pomocy w tym zakresie.

Z otrzymanych z IPN opinii wynika, że w Boguszowie-Gorcach na podstawie ustawy dekomunizacyjnej powinny być zmienione nazwy ulic: Mariana Buczka, Małgorzaty Fornalskiej, Marcelego Nowotki, Gen. Karola Świerczewskiego, Hanki Sawickiej, Wesołowskiego-Masalskiego oraz 22 Lipca. W przypadku niewykonania przez samorząd tego obowiązku nowe nazwy nada ulicom wojewoda.

Zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie ustawy dekomunizacyjnej nie będzie miała wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową, co oznacza, że dokumenty zawierające starą nazwę ulicy (dowody osobiste, prawa jazdy, itp.) zachowają swoją ważność do czasu, na jaki zostały wydane. Nie będzie też żadnych opłat za zmiany w księgach wieczystych i różnego rodzaju rejestrach bądź ewidencjach.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group