Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 4234
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: W Głuszycy zbudują przydomowe oczyszczalnie ścieków

Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 6:39
Autor: red
REGION, Głuszyca: W Głuszycy zbudują przydomowe oczyszczalnie ścieków
Fot. UM Głuszyca
„Eko Głuszyca – tu mieszkam, tu żyję – budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Głuszyca” to kolejny projekt bezpośrednio adresowany do głuszyczan. Dzięki pozyskanym przez Gminę Głuszyca środkom w wysokości 592 tys. 903 zł realizacja inwestycji zostanie dofinansowana w 63,63%.

Pozostałe 36,67% kosztów poniesie Gmina i osoby uczestniczące w projekcie. Mieszkańcy 34 gospodarstw domowych z terenu Łomnicy, Sierpnicy i Grzmiącej, w tym przedstawiciele zarządców nieruchomościami, podpisali umowy z Gminą i będą mogli przystąpić do budowy przydomowych oczyszczani ścieków.
- Obok montażu instalacji OZE to kolejny ważny, proekologiczny projekt w którym uczestniczą głuszyczanie. Cieszy nas fakt, że mieszkańcy chętnie przystępują do inwestycji realizowanych wspólnie z naszą Gminą, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska naturalnego – dodaje Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Przypomnijmy, że Uchwałą z dnia 26 lipca br. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przekazał Gminie Głuszyca dofinansowanie dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach podziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Warto również zaznaczyć, że na liście 38 podmiotów, które zdobyły dofinansowanie, projekt złożony przez Gminę Głuszyca uzyskał najwyższą ilość punktów i znalazł się na pierwszym miejscu na liście informującej o kolejności przysługiwania pomocy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group