Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 2175
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W gminach powiatu wałbrzyskiego też uczczono pamięć Pawla Adamowicza

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Wtorek, 15 stycznia 2019, 13:49
Aktualizacja: 14:06
Autor: red
Fot. UM Głuszyca
Nie tylko w Wałbrzychu, ale także w kilku innych miejscowościach naszego regionu uczczono pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

14 stycznia o godz. 20.00 mieszkańcy Głuszycy licznie zgromadzili się pod "Pomnikiem Solidarności", by oddać hołd brutalnie zamordowanemu Prezydentowi Miasta Gdańsk, śp. Pawłowi Adamowiczowi. Pamięć Pana Prezydenta uczczono minutą ciszy. Głuszyczanie przy pomniku zapalali znicze, składali kwiaty i odśpiewali nasz hymn narodowy.

To wyraz jedności i solidarności mieszkańców naszej gminy w obliczu ogromnej tragedii, która miała miejsce w Gdańsku podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w minioną niedzielę. Słowa refleksji wyrażające sprzeciw wobec bestialskiego, pełnego nienawiści ataku na drugiego człowieka, gdańskiego samorządowca, wygłosił burmistrz Głuszycy Roman Głód.

14 stycznia o godzinie 20.00 pod Miejskim Obeliskiem w Jedlinie-Zdroju zapłonęły świece i znicze ku pamięci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mieszkańcy Jedliny-Zdroju z Burmistrzem Leszkiem Orplem na czele zapalonymi świecami, zniczami, chwilą ciszy i zadumy upamiętnili Pawła Adamowicza – Prezydenta Gdańska, który dzisiaj po południu zmarł w szpitalu po wczorajszym ataku nożownika podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
9
64%
Smuci
0
0%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group