Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W hołdzie dla Staszka

Czwartek, 23 grudnia 2010, 8:08
Aktualizacja: 19:33
Autor: Sven
Wałbrzych: W hołdzie dla Staszka
Fot. Iwona Ziółkowska
„Stasiu pamiętamy, nie zapomnimy” – taki transparent wisiał na „balkonie” trybun wałbrzyskiego OSiR–u. Wałbrzych pożegnał Stanisława Anackę.

Mecz, który miał pomóc Staszkowi w powrocie do zdrowia, stał się niestety jedynie hołdem, złożonym przez kibiców i kolegów z boiska. Pełne trybuny kibiców pamiętających porywające mecze sprzed dwudziestu kilku lat uczciły minutą ciszy pamięć naszego zawodnika. Nie było zwyczajowej oprawy muzycznej.

Na pierwszym od ponad trzydziestu lat derbowym pojedynku koszykarskim w Wałbrzychu (kiedyś w drugiej lidze rywalizowały ze sobą zespoły Górnika i Zagłębia), pojawili się dawni koledzy Staszka: Jerzy Żywarski, Maciej Buczkowski, Stanisław Ignaczak, Wojciech Krzykała, Tadeusz Reschke. Był także Jan Lewandowski – trener, przez wiele lat prowadzący drużyny, w których grał Stanisław Anacko. Mecz, który zakończył się zwycięstwem Górnika Wałbrzych 67 do 60, prowadził Wiesław Zych, sędzia pamiętający najpiękniejsze sukcesy naszego klubu.

Najwięcej punktów dla Górnika Wałbrzych zdobył Adrian Stochmiałek – 18, a dla Górnika Nowe Miasto - Mariusz Karwik – 20.

Organizatorami meczu, poza obydwoma klubami, był OSiR i Urząd Miasta. Dochód z meczu zostanie przekazany rodzinie Staszka zaraz po Nowym Roku.

Pogrzeb odbędzie się 24 grudnia o godzinie 11.00 na cmentarzu przy ulicy W. Żeromskiego w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group