Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: W Kamiennej Górze mają darmowy transport

Czwartek, 24 stycznia 2019, 12:09
Aktualizacja: 12:11
Autor: opr. PAW
REGION, Kamienna Góra: W Kamiennej Górze mają darmowy transport
Fot. archiwum
Nowy burmistrz Janusz Chodasewicz dotrzymał obietnicy wyborczej i wprowadził w Kamiennej Górze darmowy transport miejski.

Podczas poniedziałkowej sesji rady miasta w Kamiennej Górze dyskutowano na temat bezpłatnych przejazdów na terenie miasta. Było wiele sugestii, zapytań o przebieg trasy. Sporo emocji wzbudził również fakt dostępności bezpłatnego transportu bez ograniczeń, choć mówiło się pierwotnie, że ma on dotyczyć seniorów, uczniów i osób niepełnosprawnych.
- Idąc za głosem rady, zdecydowałem się na wprowadzenie wersji pierwotnej, z pewną modyfikacją w kierunku pozostałych grup. Otóż – i niech to będzie kompromis między skrajnymi głosami – oprócz uprzywilejowanych za darmo przemieszczać się naszą linią będą także inni kamiennogórzanie. Pod jednym wszakże warunkiem: że będą wolne miejsca. Innymi słowy: kierowca zabierze w pierwszej kolejności seniorów, uczniów i niepełnosprawnych, a w drugiej pozostałych. Mam nadzieję, że to rozwiązanie zadowoli nawet najbardziej zagorzałych krytyków tego pomysłu - tłumaczy burmistrz Janusz Chodasewicz.

Jak podkreśla włodarz Kamiennej Góry, ta propozycja ma ułatwić życie właśnie osobom starszym, czy niepełnosprawnym, które dotychczas miały spore problemy z dotarciem do ośrodka zdrowia, marketu czy innych miejsc użyteczności publicznej. Darmowe przejazdy zaczną obowiązywać od 28 stycznia. Najbliższe tygodnie pokażą, jak sprawdza się nowy pomysł, czy będą chętni, czy kierowca będzie woził powietrze, czy też zajdzie konieczność skorygowania rozkładu jazdy i na przykład zwiększenia liczby kursów.

Twoja reakcja na artykuł?

37
67%
Cieszy
5
9%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
5%
Złości
9
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group