Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4379
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: W Mieroszowie odbyły się obchody Dnia Zwycięstwa

Czwartek, 11 maja 2017, 15:05
Autor: red
REGION, Mieroszów: W Mieroszowie odbyły się obchody Dnia Zwycięstwa
Fot. UM Mieroszów
W Mieroszowie odbyły się Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa oraz 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w asyście żołnierzy z 10 BKPanc ze Świętoszowa, a następnie odbył się apel w mieroszowskim Rynku.

Podczas uroczystości obecny był Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej oraz dowódca 10 BKPanc dr Dariusz Parylak. Obecni zaproszeni goście, radni, kombatanci, komandosi, wysłuchali przemówień i z dumą wzięli udział w dalszej części obchodów. Uroczystości zakończył pokaz grupy rozpoznawczo – szturmowej „Raptor”, a każdy z mieszkańców mógł spróbować wojskowej grochówki z kotła. Zaproszeni goście nie kryli swojego zdziwienia, że w tak małej miejscowości mają miejsce tak duże i ważne obchody, a wiceminister zapowiedział, że na pewno jeszcze nie raz odwiedzi Gminę Mieroszów.

Burmistrz Marcin Raczyński w swoim przemówieniu zaznaczył, jak ważne jest budowanie dobrych relacji na poziomie lokalnym, aby nie trzeba było walczyć ze sobą i jak ważne jest również to, że żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce, za którą oddawali życie żołnierze
i zwykli obywatele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group