Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Mieroszowie policja będzie bardziej widoczna

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Niedziela, 26 lutego 2017, 6:38
Autor: red
Fot. red
Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński odbył w mieroszowskim magistracie kolejne robocze spotkanie z przedstawicielami wałbrzyskiej policji – byłym już Komendantem Miejskim Policji inspektorem Andrzejem Baszturą oraz jego zastępcą komisarzem Rafałem Siczkiem.

Omawianym tematem było finalizowanie przywrócenia rewiru policji w Mieroszowie oraz forma i szczegóły współpracy. Siedziba policji będzie znajdowała się na parterze budynku urzędu miejskiego, a służbę będzie sprawować tam czterech dzielnicowych przypisanych gminie Mieroszów.

Dzięki prowadzonym rozmowom burmistrzowi udało się również wynegocjować, że jeden radiowóz będzie na stałe przypisany do gminy Mieroszów - łącznie z garażowaniem.
- W najbliższym czasie przedłożę Radzie Miejskiej propozycję zabezpieczenia w budżecie środków na policyjne służby ponadnormatywne. Będą to dodatkowe służby patroli pieszych, które zadbają o bezpieczeństwo i porządek na terenie miasta Mieroszów oraz w sołectwach. Rewir zacznie funkcjonować już w marcu. Kolejnym krokiem, który w sposób znaczący poprawi bezpieczeństwo, będzie zamontowanie sieci kamer miejskiego monitoringu. Jedna z nich obejmuje już mieroszowski rynek - informuje na portalu społecznościowym burmistrz Marcin Raczyński.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Wil 26-02-2017 15:02
Hm.."bardziej widoczna"?..To do kościoła nie chodzi?;-)
~jord 27-02-2017 9:20
czyli będą chodzić w jaskrawych kamizelkach i krzyczeć przez megafon...
~inny punkt widzenai 27-02-2017 9:22
dodatkowe środki z kasy samorządów na instytucje państwową, która jak widać nie radzi sobie zbyt dobrze w wypełnianiu swoich obowiązków, tak że samorząd musi do policji dokładać...żenada
~inny punkt widzenai 27-02-2017 9:29
właśnie, kiedy skończy się dokładanie pieniędzy lokalnych do państwowych instytucji. Samorząd nie powinien finansować policji bo to jest rola państwa - powinien natomiast monitorować sytuacje w swoim regionie i Żądać od policji prawidłowego i rzetelnego wykonywania swoich obowiązków! Jak sobie Policja z tym nie radzi to trzeba zmienić komendanta. Komendanci z kolei powinni być wybierany ze względu na swoją fachowość i profesjonalizm a nie jak do tej pory dzięki kolesiostwu i nepotyzmowi.
~inny punkt widzenai 27-02-2017 9:38
...są przykłady gdzie policja radzi sobie świetnie. Dzieje się tak dzięki między innymi fachowemu zarządzaniu komendantów. Nawet wtedy gdy dysponują ograniczonymi środkami. Tam gdzie nie ma dobrego zarządzania nawet dodatkowe samorządowe fundusze nie wystarczą. Nie mówię tutaj o gminie Mieroszów ani innej konkretnej gminie ale raczej poruszam problem ogólnie. Nie tylko w policji zdarzają się nie kompetentni przełożeni ale również w wielu innych państwowych instytucjach. Wskazuje na rozwiązanie problemu - dodatkowe środki z budżetu lokalnego nie powinny być kierowane do policji, samorząd ma przecież inne wydatki, w wielu przypadkach o wiele pilniejsze. Rola wójta/burmistrza/prezydenta powinna sprowadzać się do rozliczania i wyegzekwowania od policji rzetelnego wykonywania swojej pracy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group