Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Olszyniec: W Olszyńcu od 30 lat ten sam sołtys

Piątek, 20 grudnia 2013, 19:09
Autor: red
REGION, Olszyniec: W Olszyńcu od 30 lat ten sam sołtys
Fot. UG Walim
A właściwie Pani Sołtys, bowiem Anna Madej od grudnia 1983 roku, to jest od 30 lat, pełni funkcję sołtysa wsi Olszyniec.

Pani Anna nominowana w ogólnopolskim konkursie„ Sołtys roku 2003” organizowanym przez Gazetę Sołecką, zdobyła wyróżnienie. Nominowana do tytułu sołtysa roku 2010 podczas Pierwszego Konwentu Sołtysów Dolnego Śląska, jako jedna z najaktywniejszych, została uhonorowana tym tytułem w dniu 11 marca 2011.

Pani Anna to lider z prawdziwego zdarzenia. Jako sołtys bezcenny dla swojej wsi, posiada w swoim dorobku wiele cennych inicjatyw, których realizacja przyczyniła się do poprawy wizerunku wsi. Zainicjowała takie inwestycje komunalne w sołectwie jak: wodociąg z przyłączami do budynków administrowanych przez Administrację Budynków Komunalnych, modernizację oświetlenia ulicznego, odbudowę mostu i kładki dla pieszych, remonty ulic we wsi. Inicjowała i czynnie uczestniczyła w czynach organizowanych wspólnie z młodzieżą, takich jak: malowanie świetlicy wiejskiej, remont ogrodzenia przy świetlicy, wykonanie placu zabaw dla dzieci w ramach funduszu sołeckiego w roku 2010. W niedalekiej przeszłości była pomysłodawczynią remontu zabytkowego kościoła pw. Świętej Anny w Olszyńcu. W tym celu założyła stowarzyszenie i pozyskiwała środki, a następnie czynnie uczestniczyła w pracach remontowych. Dwie kadencje pełniła funkcję radnej Rady Gminy Walim, a obecnie bardzo aktywnie służy głosem doradczym na sesjach Rady Gminy. Jest przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Chętnie podejmuje się działań cyklicznych poprzez coroczne współorganizowanie, zachęcanie mieszkańców i osobisty czynny udział w plenerowych imprezach integrujących społeczeństwo, takich jak „Zamieszki sprawnościowe” czy Festiwal sera. Nie tylko proponuje, w jaki sposób można wykorzystać środki funduszu sołeckiego wyodrębnione w budżecie gminy, ale zachęca do pracy społecznej oraz sama w niej uczestniczy.

Anna Madej angażuje się w akcje zbiórki żywności – organizowane przez Wałbrzyski Bank Żywności, a także inicjuje i czynnie uczestniczy w pracach porządkowych na terenie swojej wsi. W związku z powyższym, na XXXVI sesji Rady Gminy otrzymała moc życzeń szczęścia i dalszych sukcesów w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy społecznej od Rady Gminy Walim, wójta gminy Walim wraz z pracownikami, a także od wszystkich sołtysów gminy.

www.walim.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group