Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W przyszłym roku Wałbrzych będzie placem budowy

Poniedziałek, 2 października 2017, 13:44
Aktualizacja: Wtorek, 3 października 2017, 9:27
Autor: PAW
Wałbrzych: W przyszłym roku Wałbrzych będzie placem budowy
Fot. red
Obwodnica zachodnia miasta, kontynuacja remontu Alei De Gaulle'a, rozpoczęcie budowy Trasy Sudeckiej oraz remont ulicy 1 Maja – to prawdopodobnie największe drogowe inwestycje, jakie czekają wałbrzyszan w przyszłym roku.

Trasa Sudecka to nic innego jak dobre skomunikowanie Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Jedliny Zdroju, Głuszycy, Nowej Rudy i Kłodzka.
- Mówiąc o Trasie Sudekciej mam na myśli remont ulicy Kamienieckiej i budowę ronda na końcu ulicy Noworudzkiej - tłumaczy Bogusław Rogiński z ZDKiUM w Wałbrzychu. - Jest to trudny obszar, ale z pewnością to rozwiązanie spowdouje usprawnienie ruchu w tej części Wałbrzycha.

Oczywiście priorytetem w roku przyszłym jest rozpoczęcie budowy obwodnicy zachodniej Wałbrzycha.
- Jesteśmy przygotowani do wyłonienia wykonawcy tej inwestycji, którą szacuje się na 350 milionów złotych - mówi prezydent Roman Szełemej. - Zajmie to nam zapewne kilka miesięcy, bowiem przy tak poważnym zadaniu nie da się wyłonić wykonawcy w 2-3 miesiące.

Jak dodaje prezydent Szełemej, Wałbrzych przy budowie obwodnicy będzie korzystać z doświadczeń innych miast. Kiedy dokładnie rozpoczną się prace? Nie wiadomo, ale wszyscy liczą, że będzie to połowa przyszłego roku. Zależeć to będzie od wyłonienia wykonawcy, a w obecnych realiach nie jest to wcale łatwe zadanie. Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem, oddanie do użytku obwodnicy powinno nastąpić w pierwszym kwartale 2022 roku.

Przyszły rok to kontynuacja remontu dwupasmowej arterii w dzielnicy Podzamcze, czyli Alei De Gaulle'a. Przypomnijmy, że w planie jest przebudowa obu jezdni, a roboty mają zakończyć się do czerwca 2018 roku. Przebudowany zostanie również duży wiadukt, powstanie ścieżka rowerowa. Całkowity koszt remontu to wydatek rzędu 15 mln zł, z czego połowa pochodzi z rządowej dotacji.
- Planujemy wyremontować ulicę 1 Maja od skrzyżowania z ulicą II Armii aż do ulicy Zachodniej - tłumaczy Bogusław Rogiński. - Początek prac jest uzależniony od decyzji Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Jak widać plany drogowych remontów na przyszły rok są bardzo ambitne, ale jak zapewnia Bogusław Rogiński, miastu nie grozi paraliż komunikacyjny, bowiem trwająca obecnie modernizacja ulicy Wrocławskiej czy też prace na Alei De Gaulle'a, zakończą się przed rozpoczęciem budowy obwodnicy Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group