Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W PSP 21 ruszył projekt "RoboCode"

Środa, 17 października 2018, 9:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: W PSP 21 ruszył projekt "RoboCode"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu informatycznego "RoboCode", realizowanego wspólnie przez PSP21 i Nokia Garage.

Projekt informatyczny "RoboCode" - Akademia Młodego Kodera obejmuje innowacyjne zajęcia, wprowadzające uczniów w świat nowoczesnych technologii, programowania i obsługi nowoczesnych urządzeń. W PSP 21 projekt prowadzić będzie Andrzej Jakubasz. Oprócz cieszących się wśród uczniów bardzo dużym zainteresowaniem zajęć z robotyki dodatkowo w szkole powstaje "LabCode" - miejsce przeznaczone dla młodych programistów.

- Ten pomysł rodził się bardzo długo. Początki to rok 2012. Wtedy w naszej szkole zaczęły się zajęcia z robotyki - troszeczkę w sposób "garażowy", czyli tym co posiadaliśmy, ale zakończyły się wielkim sukcesem: Mistrzostwem Polski w Robotyce. W pewnym momencie okazało się, że sprzęt to rzecz kluczowa. Nawiązaliśmy współpracę z Nokią i z Gminą Wałbrzych, dzięki której ten wymarzony przeze mnie i przez uczniów sprzęt dotarł do naszej szkoły. Tak naprawdę zadania które realizujemy i robotyka to tylko cząstka projektu, który zakłada przede wszystkim wdrożenie i naukę programowania z wykorzystaniem robotów. Nie wszystkie elementy tego programu są już wdrożone, niektóre są w trakcie przygotowania. Ruszamy na początku z tą pracownią robotyczną, która jest jedyną taką pracownią w regionie, pomijając prywatne podmioty, które prowadzą takie zajęcia odpłatnie. Bardzo ważne jest to, że nasze zajęcia są zajęciami nieodpłatnymi, rodzice nie płacą za zajęcia z robotyki - powiedział Andrzej Jakubasz.

Zajęcia z robotyki odbywają się raz w tygodniu w dwugodzinnych blokach. Gmina Wałbrzych przekazała Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 dotacje w wysokości 23 000 złotych. Za tę kwotę zakupiono 12 zestawów wysokiej klasy dowolnie konfigurowalnych robotów, 2 drony modułowe i dodatkowe moduły, które uczniowie będą montować i programować. We wczorajszej konferencji udział wziął również Konrad Fuławka - szef Nokia Garage, która wspiera projekt merytorycznie i pokazuje praktyczne zastosowania dla realizowanych w ramach zajęć zadań.

- Nokia i Nokia Garage widzi potrzebę dzielenia się wiedzą. Jednym z celów Nokii Garage jest postawienie na edukację i to zarówno naszych pracowników, osób które są w grupach wykluczonych jak i przede wszystkim dzieci, bo przecież to one będą tworzyć przyszłość. Wspieramy i będziemy wspierać takie inicjatywy - powiedział Konrad Fuławka.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group