Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3783
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W PWSZ mówili o koncepcjach proekologicznych w architekturze

Piątek, 6 czerwca 2014, 6:25
Aktualizacja: Niedziela, 8 czerwca 2014, 11:25
Autor: Ina
Wałbrzych: W PWSZ mówili o koncepcjach proekologicznych w architekturze
Fot. Ina
Przez dwa dni – 3–4 czerwca – w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa odbywała się konferencja naukowa.

Temat konferencji brzmiał: „Współczesne trendy w projektowaniu i wdrażania koncepcji proekologicznych na terenach zdegradowanych”. Intencją organizatorów była konfrontacja działań i systemowych rozwiązań proekologicznych na terenach zdegradowanych z praktykami i przedstawicielami środowisk naukowych.

Do Wałbrzycha przybyli przedstawiciele m.in. Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

Dwudniowa konferencja podzielona była na trzy panele. Były one skierowane szczególnie do studentów Architektury Krajobrazu. Wtorkowe zajęcia obejmowały następujące zagadnienia: „Ochrona zasobów naturalnych” oraz „Wartości przyrodnicze i krajobrazowe regionu”. Ponadto w programie nie zabrakło czasu, aby udać się na wernisaż wystawy fotografii Magdaleny Badeckiej oraz recital Justyny Tokar i Łukasza Pławiaka. Środowy panel poruszał natomiast kwestię „Ekologicznych technologii jako narzędzi w gospodarowaniu terenów zdegradowanych”.

Uczestnicy konferencji obejrzeć mogli również wystawę fotografii - „Contemporary Landscape Architecture in Visegrad Countries” - przedstawiających inwestycje wykonane z udziałem członków Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group