Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W sobotę dwa występy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”

Piątek, 2 września 2011, 9:05
Aktualizacja: 9:09
Autor: RED
Wałbrzych: W sobotę dwa występy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”
Fot. użyczone
Po wakacyjnych koncertach we Francji, Bułgarii, Turcji i Czechach Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” wystąpi przed wałbrzyską publicznością.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i miłych gości na dwa sobotnie spotkania z Zespołem Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. W dniu 3 września zaprezentujemy się na scenie DNI WAŁBRZYCHA, w godzinach od 16.10 do 16.45. Bardzo liczymy na Państwa obecność na stadionie sportowym przy ul. Kusocińskiego (Piaskowa Góra).

Nieco wcześniej, około godziny 15.05 na Dworcu Kolejowym Wałbrzych Główny, spotkamy się z uczestnikami wyprawy turystycznej zabytkowym pociągiem KILOF. Przywitamy ich w Wałbrzychu pieśniami i tańcami korowodowymi.

W trakcie obu prezentacji będziemy zapraszali młodych wałbrzyszan do skorzystania z naszej oferty naboru kandydatów na nowych członków Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Kolejna edycja kursów tanecznych i wokalnych rusza już 05 września, o szczegółach informujemy na naszej stronie internetowej (zakładka NABÓR). Z nami można rozwinąć swoje artystyczne zainteresowania oraz zwiedzić świat.

Świeżo w naszej pamięci pozostaje bowiem jeszcze wyjazd do Czech. Była to już ostatnia podróż artystyczna Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych" podczas tegorocznego lata. Tym razem trasa wiodła do partnerskiego miasta Hradec Kralove. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego grupa reprezentacyjna Zespołu wraz z kapelą miała okazję zaprezentować swój kunszt muzyczno - taneczny. Aplauz publiczności podczas koncertów był dowodem na to, że urok wałbrzyskich dziewcząt, poziom wykonawczy prezentowanych pozycji repertuarowych oraz barwność polskich kostiumów ujął serca czeskiej publiczności.

Program 3 -dniowego pobytu obejmował oficjalne spotkania władz Hradca Kralove z delegacjami 11 zespołów folklorystycznych, korowód, którego trasa wiodła głównymi ulicami oraz 3 koncerty w urokliwych miejscach miasta i okolicy. Organizatorzy pomyśleli także o spotkaniu integrującym zaproszone na festiwal zespoły, podczas którego każdy zespół miał okazję poprowadzić naukę wybranego tańca lub zabawy ludowej, popularnej w swoim kraju.

Zabawom towarzyszyły kapele, tworzące tego wieczoru jeden, wielonarodowościowy zespół muzyków. Zostały nawiązane kontakty z czeskim Zespołem Folklorystycznym "Kvitek", którego prawdopodobnie już w październiku będziemy gościć w naszym mieście.

Prezentowane w informacji zdjęcia pochodzą z Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Setkani z folklorem Hradec Kralove 2011”, jaki odbył się w dniach 19 – 21 sierpnia 2011 roku.

Żródło: ZPiT

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group