Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach podsumowano konkurs plastyczny "Ratusz w różnej formie"

Piątek, 25 stycznia 2013, 6:12
Aktualizacja: 8:00
Autor: opr.red.
Świebodzice: W Świebodzicach podsumowano konkurs plastyczny  "Ratusz w różnej formie"
Fot. użyczone
Spotkaniem burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza z laureatkami podsumowany został konkurs plastyczny "Ratusz w różnej formie".

W kameralnej uroczystości zorganizowanej w świebodzickim Ratuszu udział wzięły trzy panie, których prace zdobyły szczególne uznanie w oczach kapituły konkursowej - Milena Kazek (Świebodzice), Paulina Bukowska (Wałbrzych) oraz Kamila Postawska (Strzegom).

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz w miłej atmosferze pogratulował laureatkom, nie kryjąc swej satysfakcji ze skali, jaką przybrał konkurs, którego był organizatorem, udziału w nim osób z gmin i miast sąsiednich oraz dużego spektrum wiekowego uczestników.

Okazało się bowiem, iż swoje prace zgłaszali nie tylko artyści ze Świebodzic. Uczestnictwo potwierdziło wiele osób spoza miasta, dla których utrwalenie ratusza w formie obrazu, tudzież rzeźby, wielokrotnie wiązało się z wizytą na świebodzickim Rynku. Nie inaczej było w przypadku pań, które zdobyły wyróżnienie. Wykonana z misterną starannością o szczegóły oraz estetykę pracy propozycja mieszkanki Strzegomia, pani Kamili Postawskiej, czy powstały techniką akrylową obraz autorstwa pani Pauliny Bukowskiej, na co dzień zamieszkującej Wałbrzych, wymagały z pewnością dokładnych oględzin przedmiotu konkursu.

Dziękując za przybycie, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wyraził nadzieję, że popularność jaką zdobył konkurs "Ratusz w różnej formie" przełoży się na kolejne, równie interesujące propozycje dla artystów-amatorów, którzy dzięki takim przedsięwzięciom mają możliwość czerpania jeszcze większej satysfakcji ze swojej pasji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group