Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Świebodzicach policja podsumowała ubiegły rok

Piątek, 7 lutego 2014, 6:20
Autor: opr.red.
Region: W Świebodzicach policja podsumowała ubiegły rok
Fot. użyczone/www.swiebodzice.pl
Ograniczona przestępczość, więcej wykrytych spraw, bardzo dobra współpraca z samorządem – tak świebodziccy policjanci podsumowali to, co wydarzyło się w 2013 roku. Roczna odprawa Komisariatu Policji w Świebodzicach odbyła się jak co roku, w ratuszu miejskim.

Spotkanie miało miejsce 3 lutego, w sali narad magistratu. Funkcjonariuszy gościł burmistrz Bogdan Kożuchowicz, obecni byli także członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miejskiej.

Komendant świebodzickiego komisariatu, nadkomisarz Piotr Galicki przedstawił szczegółowe wyniki pracy swoich podwładnych. - Spadła liczba poważnych przestępstw, mniej było bójek i kradzieży - podkreślał komendant. - Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem Świebodzic i Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach w 2013 roku otrzymaliśmy 20 tys. zł na patrole ponadnormatywne.

W 2013 roku Gmina Świebodzice przekazała 15 tys. zł dla świebodzickiej policji, z czego 5 tys. zł na zakup psa tropiącego. Larry pracuje na ulicach miasta już od kilku miesięcy i sama jego obecność powoduje, że interwencje stają się bardziej skuteczne.

Policja pochwaliła się także kilkoma sprawami, które mogliśmy śledzić w mediach. Jedną z bardziej spektakularnych były udane negocjacje z dwójką młodych ludzi, którzy chcieli odebrać sobie życie. Sukcesem zakończyła się także sprawa dotycząca wykrycia i zatrzymania sprawców niszczenia opon w samochodach, zaparkowanych na Osiedlu Piastowskim. Policjanci udowodnili zatrzymanej osobie aż 28 takich czynów. Sprawa zakończyła się skierowaniem oskarżenia przeciwko sprawcy.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, dziękując za pracę i dobre wyniki podkreślał, jak ogromne znaczenie ma dobra współpraca pomiędzy policją a samorządem.

- To ogromna wartość, bo przecież zarówno Państwu, jak i nam, samorządowcom, zależy na tym samym: by mieszkańcy mieli poczucie bezpieczeństwa i pewność, że ich problemy są ważne - mówił burmistrz.

W odprawie wziął udział także zastępca komendanta powiatowego, podinspektor Janusz Cygal oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbieta Krzan wraz z wiceprezes Sylwią Wawrzyńczyk. W ubiegłym roku SM po raz pierwszy nawiązała ścisłą współpracę z policją, finansując patrole ponadnormatywne na osiedlach administrowanych przez Spółdzielnię. Efekty okazały się zadowalające i SM planuje rozszerzyć akcję w bieżącym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group