Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3292
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach powstała Ochotnicza Grupa Ratownicza

Czwartek, 2 maja 2013, 6:29
Autor: opr.red.
Świebodzice: W Świebodzicach powstała Ochotnicza Grupa Ratownicza
Fot. użyczone
Ochotnicza Grupa Ratownicza Grupa działa przy Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Jej zadaniem będzie zabezpieczanie imprez o charakterze niemasowym, np. festyny rodzinne, rekreacyjne. OGR jest wspólnym projektem MDK i Młodzieżowej Rady Miejskiej.

- Grupa składa się obecnie z 11 osób, które już mają za sobą pierwszy cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej - mówi Piotr Krzyśpiak, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej Świebodzic. - Docelowo grupa będzie liczyć 25 osób. Głównie są to młodzi ludzie, gimnazjaliści i licealiści, ale zgłosiło się ostatnio także sporo ludzi starszych.

OGR będzie się pojawiać na imprezach miejskich, ratownicy będą ubrani w charakterystyczne koszulki, ułatwiające identyfikację. Grupa czuwała już nad bezpieczeństwem uczestników Zlotu Motocyklowego, ratownicy pojawia się także na Pikniku Lotniczym i akcji Polska Biega.

Ochotnicza Grupa Ratownicza będzie także prowadzić akcje profilaktyczne w szkołach - warsztaty z pierwszej pomocy i pogadanki prozdrowotne. Finałem corocznej akcji profilaktycznej będzie turniej pierwszej pomocy dla placówek oświatowych z naszego miasta.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt pod nr tel. 74 666 95 70.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group