Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 3126
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: W Szczawnie Zdroju spotkali się seniorzy

Sobota, 23 maja 2015, 12:39
Autor: red
REGION, Szczawno Zdrój: W Szczawnie Zdroju spotkali się seniorzy
Fot. UM Szczawno Zdrój
W Cafe Galerii Ogród Sztuki odbyło się piąte już spotkanie dla seniorów w ramach projektu Dni Seniora w Szczawnie–Zdroju.

Krystyna Holly - lokalna twórczyni - przedstawiła swoje przepiękne prace, które tworzy haftując haftem krzyżykowym. Bardzo ceni sobie dzieła Gustava Klimta, austriackiego malarza i grafika, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli secesji oraz wiedeńskiego modernizmu, dlatego wykonała tą techniką wiele obrazów tego Mistrza. Wykonane obrazy są przepiękne i wzbudziły zachwyt uczestników spotkania.

Haft krzyżykowy jest ściegiem ozdobnym cieszącym się wielką popularnością. W przypadku haftu krzyżykowego wzór jest narysowany w formie schematu. Każdemu kolorowi na owym schemacie przyporządkowany jest odpowiedni symbol. Do wykonywania obrazu haftem krzyżykowym używa się zazwyczaj igieł hafciarskich z tępą końcówką. Gdy natomiast mamy materiał o gęstym splocie wyszywa się raczej igłami z ostrymi końcówkami. Po wykładzie uczestnicy spotkania zadawali pytania, oglądali obrazy oraz materiały niezbędne do ich wykonania. W miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku i kawie toczyły się rozmowy o sztuce, twórcach i planach na przyszłość.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group