Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Wałbrzychu działa już oddział hematologiczny

Niedziela, 3 lutego 2019, 11:36
Autor: PAW
Wałbrzych: W Wałbrzychu działa już oddział hematologiczny
Fot. archiwum
Stało się to, o czym mówiło się w naszym mieście od jakiegoś czasu. W wałbrzyskim Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego uruchomiono oddział hematologiczny.

Otwarcie oddziału planowano od jakiegoś czasu, ale teraz wreszcie ten moment nastąpił.
- Liczba pacjentów w Polsce, którzy potrzebują pomocy hematologów rośnie. Mamy odpowiedni sprzeę, pozyskaliśmy kadrę. To dla szpitala zapewne wielkie wyzwanie, ale trzeba się rozwijać. Przygotowano około 20 łóżek dla pacjentów na tym oddziale - informuje prezydent Roman Szełemej.

Oddział hematologii dla pacjentów ze schorzeniami układu krwiotwórczego i samej krwi zapewne ucieszy pacjentów z Wałbrzycha i okolic, którzy dotychczas nie mieli możliwości leczyć się w naszym mieście na takim specjalistycznym oddziale. Statystyki mówią wprost, że obecnie pacjenci hematoonkologiczni stanowią około 90 procent pacjentów leczonych hematologicznie. Wzrost zachorowalności szacuje się na 4-8 procent rocznie i właśnie tak duży wzrost liczby takich pacjentów wymusza tworzenie oddziałów hematologicznych.
- Cieszę się, że mamy zabezpieczenie specjalistów hematologów, których udało nam się namówić do przyjazdu do Wałbrzycha i do pracy w naszym szpitalu - mówi doktor Maria Romańska. - Pacjenci czekali na ten moment wiele lat, a ja również czekałam na to około 30 lat, więc tym bardziej się cieszę, że ten oddział już istnieje.

Twoja reakcja na artykuł?

77
88%
Cieszy
1
1%
Hahaha
2
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
7
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group