Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4106
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim jest bezpieczniej

Czwartek, 9 lutego 2017, 9:52
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim jest bezpieczniej
Fot. KMP Wałbrzych
W Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się odprawa służbowa garnizonu wałbrzyskiego. W czasie odprawy dokonano oceny bezpieczeństwa i porządku publicznego w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim w 2016 roku.

W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się odprawa służbowa, która była okazją do podsumowania stanu bezpieczeństwa na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego oraz pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji w 2016 roku. Oprócz kierownictwa wałbrzyskiej Policji w spotkaniu udział wzięli Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski.

W czasie odprawy Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu - insp. Andrzej Basztura omówił najistotniejsze elementy pracy jednostki. Podsumował działania funkcjonariuszy oraz wyniki przez nich osiągnięte w ubiegłym roku.

Na uwagę zasługuje fakt ograniczenia przestępczości, przy jednoczesnym wzroście wykrywalności przestępstw szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa. W 2016 roku wałbrzyscy policjanci uzyskali najwyższą wykrywalność przestępstw spośród wszystkich komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. Utrzymano poziom skuteczności działań wykrywczych we wszystkich kategoriach przestępstw. Ilość wszczętych postępowań przygotowawczych w poszczególnych latach charakteryzuje się tendencją spadkową. Dynamika wszczęć postępowań przygotowawczych w kategoriach wybranych w odniesieniu do roku 2012 również wykazuje tendencję spadkową.

Należy dodać, iż wskaźnik zagrożenia przestępczością na 10 tys. mieszkańców jest dużo niższy od wskaźników uzyskanych przez porównywalne aglomeracje miejskie województwa dolnośląskiego.

Podczas odprawy Komendant Miejski Policji insp. Andrzej Basztura z dumą przedstawił postępy w budowie nowego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie Zdroju. Podkreślił, iż nowoczesny i funkcjonalny obiekt usprawni pracę policjantów oraz pracowników cywilnych, a przede wszystkim zapewni właściwe i godne przyjęcie odwiedzających jednostkę interesantów.

W swoim podsumowaniu szef wałbrzyskiej Policji nie pominął tak istotnego elementu, jakim są „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, których istnienie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń na terenie podległym wałbrzyskiej komendzie.

Insp. Andrzej Basztura mówiąc o priorytetach wałbrzyskiej Policji wyraził przekonanie, iż najważniejszym jest, aby służyć społeczeństwu, gdyż zgodnie z Ustawą o Policji jest ona formacją przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymywania porządku publicznego.

Na koniec zostały przedstawione najważniejsze przedsięwzięcia do zrealizowania na rok 2017. Nakreślono szereg zadań między innymi konieczność dalszego ograniczania liczby przestępstw i wysoką skuteczność w ich wykrywaniu i usprawnienie działań policji. Wałbrzyscy policjanci biorą aktywny udział w konsultacjach i spotkaniach z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów lokalnych i służb oraz innych instytucji, zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group