Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2510
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Wałbrzychu segregacja odpadów pozostawia wiele do życzenia

Poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:36
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2017, 8:25
Autor: PAW
Wałbrzych: W Wałbrzychu segregacja odpadów pozostawia wiele do życzenia
Fot. archiwum
Prezydent Roman Szełemej mówi, że wałbrzyszanie powinni w większym stopniu przyłożyć się do segregacji śmieci.

- Nie jesteśmy zadowoleni z poziomu segregacji odpadów w naszym mieście. Jest postęp w porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat, ale to wciąż poziom niewystarczający - tłumaczy prezydent.

Zarówno miejski urząd, jak i firma Komunalnik, odpowiedzialna za wywóz śmieci, starają się edukować mieszkańców naszego miasta w kwestii dotyczącej segregacji odpadów, ale wciąż w wielu wspólnotach są osoby, które o segregację po prostu nie dbają i niweczą działania w tym zakresie pozostałych lokatorów.
- Jeśli wałbrzyszanie nie będą segregować odpadów to nałożone na nasze miasto zostaną tzw. opłaty środowiskowe. Na razie nie karzemy tych, którzy nie segregują śmieci, ale w najbliższym czasie będziemy premiować tych, którzy to robią i piętnować tych, którzy o to nie dbają - zapowiada Roman Szełemej.

W przyszłości brane są pod uwagę również bardziej dotkliwe kary w postaci choćby mandatów karnych i kar administracyjnych. Na razie zwiększona zostanie liczba kontroli w budynkach wielorodzinnych, ale również w domach jednorodzinnych. Około 90 procent wałbrzyszan deklarowało, że będzie odpady segregować, a robi to znacznie mniej osób. Rocznie miasto na gospodarkę odpadami wydaje około 2 milionów złotych.
- Często do łamania przepisów dochodzi w takich codziennych sytuacjach, kiedy niemal wszyscy mieszkańcy bloku segregują odpady, ale znajdzie się jedna osoba, która tego nie robi. Jeśli to się nie zmieni, to w takich sytuacjach będziemy zmuszeni obciążyć zbiorowo wszystkich lokatorów wyższą stawką - zamiast 12 zł będzie to 20 zł - podaje przykład prezydent.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group