Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: W Walimiu kultywują tradycje wielkanocne

Środa, 10 kwietnia 2019, 7:32
Autor: red
REGION, Walim: W Walimiu kultywują tradycje wielkanocne
Fot. UG Walim
W minioną sobotę, w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, po raz kolejny wyłoniono Mistrza Jaja.

Wielkanocne Tradycje Kulinarne to wydarzenie, które na stałe gości w naszym kalendarzu imprez gminnych. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z PSP w Walimiu, następnie swój kunszt zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Jubilat że Świdnicy. Było pięknie, radośnie. Po części artystycznej, wszyscy przybyli mogli degustować dania uczestników konkursu kulinarnego.

W konkursie udział wzięło 9 wystawców: Karczma Rycerska, Agnieszka Jarachowska, Elżbieta Jarachowska , Marek Kapłon, Kamil Król oraz Tatiana Grzeszkiewicz z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu, Stanisława Skowrońska, Joanna Zacharsjka – Błaszczyk, Stanisław Ryl. Wystawcy zgłosili w sumie 18 potraw, dlatego komisja konkursowa w składzie – Barbara Szeligowska, Halina Jaskuła-Miernik oraz Paweł Brzozowski – nie miała łatwego zadania. Przyznano dwa wyróżnienia – Pani Joannie Zacharskiej – Błaszczyk za Wielkanocny klops oraz Pani Agnieszce Jarachowskiej za pasztet w cieście. Laureatami zostali – III miejsce – Karczma Rycerska za pasztet „Wielkanocne marzenie”, II miejsce – Marek Kapłon – za Pasztet z Gór Sowich. Mistrzem Jaja została Pani Stanisława Ryl za zupę chrzanową.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, natomiast nagrodą dla publiczności była możliwość smakowania tych przepysznych potraw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group