Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3943
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: W Walimiu świętowali Dzień Seniora

Wtorek, 24 października 2017, 11:38
Autor: red
REGION, Walim: W Walimiu świętowali Dzień Seniora
Fot. UG Walim
W sali bankietowej Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu uroczyście świętowano Dzień Seniora. Ten szczególny dzień jest bowiem wyjątkowym świętem ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięli: Wójt Gminy Walim Adam Hausman, Przewodnicząca Rady Gminy Walim Zuzanna Bodurka, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu Paweł Brzozowski oraz “bohaterowie dnia” czyli członkowie Koła Emerytów i Rencistów Gminy Walim, którzy byli inicjatorami, a tym samym organizatorami “Balu seniora”.

Dzisiejsze świętowanie rozpoczęła p. Maria Radlińska, będąca Przewodniczącą Koła Walimskich Seniorów, która witając wszystkich przybyłych, życzyła miłej i udanej zabawy. Następnie wszyscy przybyli goście życząc zdrowia, pogody ducha i wielu lat życia, wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych chwil, wręczyli emerytom drobne upominki.

Walimski Dzień Seniora, był sposobnością do podwójnego świętowania, gdyż wśród uczestników zabawy, wspaniały jubileusz 75 urodzin wspólnie uczciły aż trzy panie, a mianowicie Maria Łońska, Marta Bulkiewicz oraz Maria Grabiak.

Po uroczystej lampce szampana rozpoczęła się zabawa taneczna, którą uświetnił zespół muzyczny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group