Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacje w OSK

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 25 czerwca 2012, 17:52
Aktualizacja: 17:52
Autor: red
Fot. organizatorzy
Ośrodek Społeczno–Kulturalny (OSK) Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu opracował projekt p.t. „Moja Natura”, który skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży uczęszczającej do OSK w okresie wakacji, chociaż realizowany będzie w okresie od 1 czerwca do 31 października.

Projekt jest laureatem Konkursu Grantowego „Po Stronie Natury” 2011/2012. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant ufundowała Firma Żywiec Zdrój S.A. (więcej na temat konkursu: www.postronienatury.pl).

Uczestnicy projektu wezmą udział w edukacyjnych zajęciach, dydaktycznych prelekcjach dotyczących ekologii i ochrony przyrody, pieszych wędrówkach do pobliskiego Książańskiego Parku Krajobrazowego i przyrodniczego Rezerwatu „Jeziorko Daisy” oraz autokarowych wycieczkach do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, arboretum w Wojsławicach i Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie.

Zaplanowano również zorganizowanie konkursów: plastycznego „Jestem po stronie Natury" oraz fotograficznego „Natura w obiektywie". Przed konkursami zorganizowane zostaną warsztaty plastyczne i fotograficzne, podczas których uczestnicy pozyskają odpowiednie umiejętności techniczne i rozbudzą swoje zainteresowania przyrodą i jej ochroną.

Nie zabraknie sportowych rywalizacji, zabaw świetlicowych i na terenie rekreacyjnym, zabaw i prelekcji na temat bezpieczeństwa w okresie wakacji. Przewidziano również przedstawienie teatralne i bal przebierańców.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group