Niedziela, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacje w OSK

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 lipca 2010, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
Fot. użyczone
Dzięki pięknej pogodzie większość zajęć dla uczestników wakacyjnego pobytu odbywa się na przyległym terenie rekreacyjnym.

Organizatorem zajęć jest Ośrodek Społeczno-Kulturalny na wałbrzyskim Podzamczu.

Największą popularnością cieszy się kąpiel w basenie i rywalizacje sportowe i sprawnościowe. Również śniadanie odbywa się w słonecznej scenerii.
Na początku wakacji zorganizowana została piesza wycieczka do ruin starego zamku Książ. Podczas przerw w marszrucie uczestnicy wycieczki rozgrywali drużynowe konkurencje.

15 lipca w przypadającą 600. rocznicę bitwy pod Grunwaldem odbył się całodzienny Turniej Rycerski. Drużyny składające się z czterech osób rywalizowały m.in. na rycerskim torze z przeszkodami, w rzucie toporem do celu i zakładaniu pełnego rynsztunku rycerskiego. Rozwiązywano również łamigłówki tematycznie związane z rycerstwem i bitwą pod Grunwaldem.

Rozegrano także turnieje tenisa stołowego, badmintona, krokieta oraz airhockeya. Funkcjonuje również pracownia komputerowa i plastyczna. Dzieci prowadzą dzienniki wakacyjne wzbogacając je kolorowymi ilustracjami. Uczestnicy pobytu wakacyjnego mają również prelekcje edukacyjne, których tematyka nawiązuje do zachowania bezpieczeństwa i ostrożności oraz odpowiedniego zachowania podczas wystąpienia zagrożeń.

W najbliższym czasie zorganizowana zostanie wycieczka autokarowa oraz przedstawienie teatralne.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group