• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:08
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2427
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Wałbrzych – Barwy i Struktury" – wernisaż

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 30 września 2017, 10:42
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Wernisaż wystawy poplenerowej "Wałbrzych – Barwy i Struktury" odbył się w piątek, 29 września w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Wystawa "Wałbrzych - Barwy i Struktury" składa się z prac czwórki młodych artystów Pauliny Brzezińskiej, Olgi Milczyńskiej, Łukasza Karkoszka i Dawida Lasza. Swoje prace tworzyli podczas specjalnego zorganizowanego pleneru, który odbywał się w dniach 7-20 sierpnia, czerpiąc inspiracje z wałbrzyskiego krajobrazu. Artyści zostali wybrani z dwóch grup twórczych, po dwóch malarzy i dwóch ceramików. Olga Milczyńska i Dawid Lasza wykonali prace ceramiczne, natomiast Paulina Brzezińska i Łukasz Karkoszka prace malarskie. Komisarzem pleneru była Agnieszka Hundert-Wawrzyniak.
- Jest to kolejna wystawa pokazująca dorobek twórczy tu w Wałbrzychu i to, jak coraz szersze kręgi w działalności kulturalnej zatacza Stara Kopalnia – powiedział Zygmunt Nowaczyk, wiceprezydent Wałbrzycha.

Po krótkiej części oficjalnej, w której m.in. opisano projekt i przedstawiono wszystkich artystów wszyscy przybyli na wernisaż mogli podziwiać wykonane prace.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki pomocy finansowej Gminy Wałbrzych ze środków na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2017 roku na terenie miasta Wałbrzycha. Projektowi towarzyszyło również Stowarzyszenie Asocjacja Ars Longa oraz Dyrekcja Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Wystawę można oglądać w budynku Starej Kopalni do 30 listopada 2017 r.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Troll 1-10-2017 0:04
Hmmmm ...A na fotce 4 -pewnie zdekomunizowany soviecki SPUTNIK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group