Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych doceniony

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 19 grudnia 2009, 19:46
Aktualizacja: 19:47
Autor: Paw
Koniec roku to czas podsumowań. Okazuje się, że nasze miasto jest bardzo dobrze postrzegane przez wiele osób spoza Wałbrzycha. Świadczą o tym choćby wysokie miejsca w różnego rodzaju konkursach.

W konkursie pod hasłem „Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009” Wałbrzych został wyróżniony za udział w programie „Dłużnik alimentacyjny”. Nagroda została przyznana naszemu miastu za działalność podjętą w celu odzyskania należności poprzez wykorzystanie systemu obiegu informacji gospodarczej. Tę nagrodę przyznawały instytucje kredytowe i Związek Banków Polskich.
Tymczasem w finale ogólnopolskiego konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji – 2009” Wałbrzych zajął drugie miejsce tuż za Rybnikiem. Nasze miasto zostało docenione za innowacyjne podejście do zarządzania miastem, dbałość o harmonijny i zrównoważony rozwój, tworzenie klimatu probiznesowego, rozwój infrastruktury oraz szereg inicjatyw związanych z ochroną środowiska, kulturą i sferą spraw społecznych.
Patronat nad tym konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Gospodarki, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Konkurs był podzielony na dwa etapy – regionalny, w którym uczestniczyło 16 województw oraz ogólnopolski. Do etapu ogólnopolskiego przystąpiły gminy wyróżnione w etapie regionalnym. Na Dolnym Śląsku Wałbrzych został oceniony najwyżej spośród konkurentów i dlatego awansował do etapu ogólnopolskiego, gdzie wspólnie ze Słupskiem zajął 2. miejsce.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group