Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych i Hradec Králové multimedialnie

Niedziela, 28 września 2014, 10:30
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych i Hradec Králové multimedialnie
Fot. użyczone
15 wałbrzyskich fotografów spędzi na plenerze fotograficznym w Hradec Králové najbliższe dni.

To część wspólnego polsko –czeskiego projektu, realizowanego przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Adalbertinum. Obie instytucje współpracują od lat. Na organizowane wydarzenia pozyskują środki z Unii Europejskiej.

- Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy jest wiele miejsc, które odkryjemy i pokażemy wałbrzyszanom: Muzeum Třebechovice z przepięknymi ruchomymi szopkami, Nové město nad Metují, Góry Orlickie, czy Masarykovą chatę. Uwiecznimy starówkę Hradec Králové, a także organizowany tam festiwal wina – mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Jarosław Buzarewicz.

W ubiegły weekend, w Wałbrzychu gościliśmy czeskich fotografów. Nasi sąsiedzi nie kryli zachwytu zwiedzając i uwieczniając: Zamek Książ, Palmiarnię, Śródmieście i Szczawno-Zdrój. Efekt obu letnio-jesiennych plenerów, a także kolejnych- zimowych, WOK i Adalbertinum pokażą wykorzystując nowoczesną formułę galerii multimedialnej. Pierwsze prace w Polsce zobaczymy w nowej siedzibie WOK, w Starej Kopalni.

- Podczas wernisażu za pomocą komunikatora i kamery połączymy się z partnerem czeskim, który w tym samym czasie otworzy swoją wystawę. Jednocześnie będziemy w Wałbrzychu i Hradec Králové. Natomiast na kolejnym wernisażu wspólnie spotkamy się w Wałbrzychu – dodaje Jarosław Buzarewicz.

Projekt „Multimedialna kultura: Wałbrzych i Hradec Králové” potrwa do marca 2015 roku. Obie instytucje wydadzą na niego około 33 tys. euro, z czego WOK blisko 17 tys. euro. Pieniądze przekaże Unia Europejska, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. W przyszłości w niespotykanej dotąd w Wałbrzychu formie multimedialnej WOK zamierza prezentować prace twórców wielu dziedzin artystycznych, zarówno miejscowych, jak i z Czech. Taka galeria stwarza nieograniczone możliwości.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group