Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 2889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych i Hradec Kralove zorganizują wspólne imprezy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 15:08
Aktualizacja: 15:08
Autor: PAW
Wałbrzych: Wałbrzych i Hradec Kralove zorganizują wspólne imprezy
Fot. WOK Wałbrzych
Polsko–czeskie prezentacje taneczne, koncerty promenadowe, lato w gospodarstwie wiejskim, Zlot Harleyowców, czeskie prezentacje muzyczne podczas Dni Wałbrzycha, jarmarki: rzemieślników i świąteczny to wszytsko imprezy organizowane wspólnie przez Wałbrzych i Hradec Kralove.

Wałbrzyski Ośrodek Kultur i Adalbertinum z Hradec Kralove (Czechy) opracowały kalendarz wspólnych imprez. Obie instytucje chcą je realizować w ramach projektu złożonego do Funduszu Mikroprojektów Euroregionie Glacensis w latach 2007 – 2013.

Wałbrzych i Hradec Kralove są miastami partnerskimi od 20 lat. Co prawda WOK w ubiegłym roku organizował koncert w Hradec Kralove, gościł delegację z Czech na Pikniku Górniczym w Wałbrzychu, jednak tak naprawdę nigdy nie doszło do bezpośredniej współpracy pomiędzy istniejącymi w obu miastach instytucjami kultury- Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury oraz Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. Dlatego obie instytucje podjęły decyzję o rozpoczęciu wzajemnej, bezpośredniej współpracy w sferze kultury, której działania będą skierowane do mieszkańców obu miast oraz społeczności lokalnej z obszaru pogranicza polsko-czeskiego.
- Projekt otwiera nowy rozdział. Zakłada organizację licznych spotkań po obu stronach granicy, przybliżających kulturę, życie, tradycje obu państw. Mam nadzieję, że uda się go zrealizować – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group