Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6003
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych nie tylko Romana Szełemeja!

Wtorek, 26 września 2023, 7:39
Aktualizacja: 9:00
Autor: Jerzy Langer
Wałbrzych: Wałbrzych nie tylko Romana Szełemeja!
Fot. użyczone
Poniżej prezentujemy po raz kolejny tekst autorstwa radnego Jerzego Langera.

Prawdą jest, że dr Roman Szełemej w wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał 35 tys. głosów na 87,5 tys. uprawnionych do głosowania. Uzyskany w ten sposób mandat prezydenta Wałbrzycha, nie uprawnia go do traktowania Wałbrzycha jako prywatny folwark.

Wielokrotnie pisałem, że Wałbrzych jest szczególnym miastem, w którym władza jest jednoosobowa i jest w rękach prezydenta Szełemeja. W prawdzie, podczas wspomnianych wyżej wyborów, wałbrzyszanie oprócz prezydenta wybrali 25 radnych, ale Rada Miejska Wałbrzycha to pojęcie umowne. Prezydent skupiając 20 radnych w klubie radnych swojego imienia, uznał, że może traktować Radę Miejską niczym służbę nadworną, która musi bezwzględnie wykonywać jego polecenia. Że radni Romana Szełemeja akceptują taką sytuację, świadczy fakt, że bez dyskusji przegłosują każdą propozycję swojego pana, nawet wówczas gdy ona jest niezgodna z prawem. Za to bezkrytycznie odrzucą każdy złożony projekt uchwały, który nie uzyska akceptacji prezydenta.

Prezydent R. Szełemej znany jest, nie tylko w Wałbrzychu, jako zadeklarowany przeciwnik (żeby nie używać słowa: wróg) większości parlamentarnej i wyłonionego przez nią rządu. Widać to i słychać podczas każdej sesji Rady Miejskiej, na bilbordach, plakatach, w mediach publicznych i społecznościowych.

Ostatnio, widoczne jest jego zaangażowanie, nie tylko w niedozwoloną prawem agitację wyborczą, ale też w organizowany antyrządowy marsz w Warszawie, mający się odbyć wg. D. Tuska pod hasłem: „rozliczyć tę władzę, żeby Polska znowu była wolna od kłamstwa, od nienawiści i złodziejstwa”. To hasło warto zapamiętać, może się przydać przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi w Wałbrzychu!

Hipokryzji zarówno D. Tuska i jego czciciela R. Szełemeja można by poświęcić wiele stron maszynopisu, ale to odrębny temat.

Wrócę do ostatniej aktywności R. Szełemeja i mam kilka pytań do znanego „z uczciwości” włodarza Wałbrzycha: na jakiej podstawie uważa Pan, że wszyscy mieszkańcy naszego miasta podzielają jego poglądy i muszą być mu podporządkowani niczym radni z Klubu Radnych R. Szełemeja? Czy oficjalny portal Wałbrzycha „Wałbrzych Moje Miasto” (@WalbrzychMM) to portal Romana Szełemeja czy Miasta? Jeżeli Miasta, to Miasto w rozumieniu R. Szełemeja to Ratusz, nieruchomości i zwolennicy jego formacji politycznej, czy też mieszkańcy Wałbrzycha mający inne poglądy polityczne? Jeżeli prezydent Wałbrzycha dopuszcza myśl, że i w Wałbrzychu mieszkają ludzie doceniający osiągnięcia Polski w sferze polityki społecznej, socjalnej, obronnej, gospodarczej, itp., to dlaczego na swoim profilu na FB napisał: „@WalbrzychMM idzie na marsz bo chcemy wygrać 15.X. !”?

Tak się składa, że Wałbrzych to i moje miasto! To również miasto tych co nie muszą pracować do 67 roku życia, emerytów korzystających z bezpłatnych leków, młodych nie płacących podatku do 26 roku życia, emerytów i pracowników korzystających z kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł., rodzin korzystających z „800+”, itp. Czyli beneficjentów spełnionych obietnic wyborczych Prawa I Sprawiedliwości. Wałbrzych to miasto i tych co pamiętają władzę Platformy Obywatelskiej i jej wcześniejszych mutacji. Im też należy się szacunek i równe traktowanie.

Panie R. Szełemej, Wałbrzych to naprawdę nie tylko Pana Miasto!

Jerzy Langer

Twoja reakcja na artykuł?

53
68%
Cieszy
3
4%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
4%
Smuci
4
5%
Złości
14
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group