Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 3000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych nie wygrał placu zabaw

Środa, 23 listopada 2011, 17:07
Aktualizacja: Czwartek, 24 listopada 2011, 7:57
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wałbrzych nie wygrał placu zabaw
Fot. organizatorzy
Zakończył się ogólnopolski konkurs „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA” organizowany przez firmę NIVEA Polska. Spośród ponad 1800 zgłoszonych lokalizacji w całej Polsce, ponad 600 tysięcy głosujących wybrało 100 miejsc, w których NIVEA ufunduje i wybuduje place zabaw dla dzieci. Na terenie województwa dolnośląskiego w nowym roku powstanie aż 13 nowoczesnych i kolorowych placów zabaw dla najmłodszych. Niestety, w gronie laureatów nie znalazł się Wałbrzych.

Społeczności lokalne z województwa dolnośląskiego bardzo zaangażowały się w konkurs z okazji 100. urodzin marki NIVEA. Mieszkańcy z zapałem głosowali na wybrane lokalizacje za pośrednictwem specjalnie w tym celu stworzonej strony internetowej www.100latnivea.pl. Na zgłoszone lokalizacje w kraju oddano łącznie blisko 15 milionów głosów, w tym ponad 1 300 000 na Dolnym Śląsku.

W trakcie trwającej 5 miesięcy akcji, mieszkańcy województwa dolnośląskiego wybrali 13 miejsc, w których NIVEA wybuduje place zabaw. Zwycięskie gminy to: Bolesławiec, Czarny Bór, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Mieroszów, Nowogrodziec, Oława (Jankowice), Radwanice, Wińsko i Zgorzelec. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy gmin Radwanice i Zgorzelec – w pierwszej gminie powstaną dwa place zabaw, zaś w drugiej dzieci będą mogły korzystać aż z trzech nowoczesnych placów zabaw NIVEA.

W odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności, firma z okazji obchodzonego w 2011 roku setnego jubileuszu, postanowiła spełnić marzenia polskich rodzin, a w szczególności ich najmłodszych członków i podarować im niezwykły prezent – nowoczesne i przyjazne place zabaw.

Podsumowując tę szczytną akcję, warto zwrócić uwagę na fakt, że w gronie laureatów nie ma Wałbrzycha. O głosowanie na plac zabaw na wałbrzyskim Podzamczu apelowali inicjatorzy tego przedsięwzięcia, a nawet prezydent Roman Szełemej. Wałbrzyszanie nie oddali jednak wystarczającej liczy głosów, co może dziwić, zważywszy na to, że dużo mniejsze gminy z powiatu wałbrzyskiego, jak choćby Czarny Bór czy Mieroszów potrafiły sobie te place wywalczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group