Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4747
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych promuje Polskę w Serbii

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 7:21
Aktualizacja: 7:21
Autor: Sven
Wałbrzych: Wałbrzych promuje Polskę w Serbii
Fot. red
Kilka zdjęć Wałbrzycha i prezentacja multimedialna naszego miasta będą elementem wystawy pt. „Oto Polska”, którą od lipca będzie można oglądać w Belgradzie oraz w internecie.

Wystawa powstaje w związku z objęciem przez nasz kraj, od 1 lipca 2011 roku, półrocznej prezydencji w Unii Europejskiej. Organizuje ją Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w stolicy Serbii, Belgradzie, a jej celem jest promocja Polski i jej najatrakcyjniejszych regionów, ich walory turystyczne i gospodarcze. - Zostaliśmy poproszeni przez organizatorów wystawy o przesłanie zdjęć prezentujących Wałbrzych. Wysłaliśmy osiem najbardziej reprezentatywnych fotografii, w większości autorstwa Krzysztofa Żarkowskiego. Wiem, że bardzo się spodobały, dlatego poproszono nas jeszcze o prezentację multimedialną. Wystawa „Oto Polska” zostanie pokazana na terenie osiemnastowiecznej twierdzy Kamelegdan, stanowiącej atrakcję turystyczną Belgradu – przybliża szczegóły przedsięwzięcia Danuta Kocan z Biura Promocji Miasta.

Urząd Miasta Wałbrzycha otrzymał list z podziękowaniami od Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Belgradzie, Andrzeja Jasionowskiego. Oto jego treść:
„Pragnę serdecznie podziękować za pomoc udzieloną Ambasadzie RP w Belgradzie w organizacji wystawy zdjęć „Oto Polska”. Wystawa promująca Polskę i jej najbardziej atrakcyjne regiony będzie jednym z planowanych przez Ambasadę RP w Belgradzie wydarzeń kulturalnych podczas Przewodnictwa Polski w UE. Uzyskane od Państwa materiały będą również prezentowane na witrynie multimedialnej naszej Ambasady. Dziękując za okazaną pomoc, zachęcam do dalszej współpracy z Ambasadą w zakresie działań promujących Wałbrzych i jego region”.

Udział w wystawie „Oto Polska” to nie jedyny wałbrzyski akcent w stolicy Serbii. 12 marca w Galerii Teatru Kult zaprezentowane zostało serbskie wydanie powieści Olgi Tokarczuk pt. „Bieguni”. Tego samego dnia na scenie Teatru Kult wystawiona została sztuka, będąca adaptacją opowiadania „Akwarium”, pochodzącego z tomu „Gra na wielu bębenkach”. Zarówno książka, jak i spektakl zostały wysoko ocenione przez czytelników i publiczność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group